جزوه انواع تخلفات ساختمانی

جزوه انواع تخلفات ساختمانی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
289KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
129 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

جزوه انواع تخلفات ساختمانی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه انواع تخلفات ساختمانی می باشد. این فایل شامل ۱۴ صفحه جزوه تایپ شده با مطالب بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه انواع تخلفات ساختمانی

– مفهوم تخلفات ساختمانی

بر اساس ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها: مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن باید قبل از هر اقدام عمرانی یا تفکیک اراضی و شروع ساختمان ، از شهرداری پروانه اخذ نمایند. همچنین بر اساس ماده ۲۳ قانون نوسازی و عمران شهری: شهرداری ها دارای اختیار نظارت بر طرز استفاده از اراضی داخل محدوده و حریم شهر، از جمله تعیین تعداد طبقات و ارتفاع و نماسازی و کیفیت ساختمان ها بر اساس نقشه جامع شهر و منطقه بندی آن ، با رعایت ضوابط و معیارهایی که از طرف شورای عالی شهر سازی تعیین و به وسیله وزارت کشور ابلاغ خواهد شد، هستند.

شهرداری ها کنترل های پیش بینی شده را بر اساس پروانه ساختمانی انجام می دهند. تخلف های ساختمانی به اشکال و علل زیر انجام می پذیرد:

الف: عدم دریافت پروانه ساختمان برای احداث بنا و یا ایجاد تغییراتی در بنا بر اساس قانون برای انجام آن تغییرات دریافت مجوز از شهرداری الزامی است.
ب: نادیده گرفتن بخش یا بخش هایی از پروانه ساختمانی از سوی شهرداری در هنگام احداث بنا و یا پس از آن. با بیان دیگر ،تخلف ساختمانی عبارت است از بی اعتنایی به قانون مندی های موجود در عرصه ساخت و سازه های شهری، قانون شکنی در ساختمان سازی و عدول مقررات ساختمان سازی.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.