جزوه بیوشیمی نقش لیپوپروتئین ها

جزوه بیوشیمی نقش لیپوپروتئین ها
نوع فایل
pdf
حجم فایل
597KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
112 بازدید
9,000 تومان 6,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

جزوه بیوشیمی نقش لیپوپروتئین ها

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf اسلایدهای جزوه بیوشیمی نقش لیپوپروتئین ها کارشناسی ارشد می باشد. این فایل شامل ۲۷ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه بیوشیمی نقش لیپوپروتئین ها

لیپو پروتئین ها

چون لیپیدهای جریان خون در محلولهای آلی مانند پلاسمای خون نامحلول هستند، نقل و انتقال آنها توسط مولکولهای حامل یا ترکیب پروتئین و لیپید انجام می شود. اسیدهای چرب آزاد پلاسمای خون به صورت اتصال به آلبومین منتقل می شوند.

تری گلیسرید ها، فسفولیپید ها و کلسترول همراه با پروتئینها ، ساختمان میسل کروی شکلی به نام لیپوپروتئین را به وجود می آورند. در ساختمان لیپوپروتئین ها ، استرهای کلسترول و تری گلیسریدهای هیدروفوبیک در مرکز قرار می گیرند و پروتئین ها (آپو لیپو پروتئین ها) ، بخش های قطبی فسفولیپیدها و کلسترول آزاد به صورت یک لایه قطبی سطحی ، لیپیدهای هیدروفوب را احاطه می کنند. اجزای قطبی سطحی باعث حلالیت لیپوپروتئین ها شده و انتقال لیپیدهای نامحلول را در جریان خون امکان پذیر می سازند.

لیپو پروتئین های پلاسمای خون بر اساس دانسیته یا حرکت الکتروفورزی شان از هم قابل جدا شدن هستند و بر همین اساس تقسیم بندی می شوند. چهار گروه اصلی لیپو پروتئین ها که توسط اولتراسانتریفیوژ جدا می شوند عبارتند از شیلومیکرون، VLDL، LDL و HDL.

این لیپوپروتئین ها از نظر اندازه ، ترکیب شیمیایی و توانایی ایجاد آترواسکلروزیس (آتروژنیک بودن) با هم تفاوت دارند. لیپوپروتئین ها نیز مانند پروتئین ها ی سرم به وسیله الکتروفورز قابل جدا شدن هستند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.