جزوه درس خواص فیزیکی مواد فصل اول کریستالوگرافی

جزوه درس خواص فیزیکی مواد فصل اول کریستالوگرافی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
29 بازدید
9,000 تومان 6,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

جزوه درس خواص فیزیکی مواد فصل اول کریستالوگرافی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه درس خواص فیزیکی مواد فصل اول کریستالوگرافی می باشد. این فایل شامل ۲۶ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه درس خواص فیزیکی مواد فصل اول کریستالوگرافی

محورهای اصلی علم و مهندسی مواد را می توان در ۴ بخش خلاصه کرد، بطور کلی ۴ محور اصلی علم و مهندسی مواد عبارتند از: ۱ – فرآیند ۲ – ساختار ۳ خواص ۴ کارآیی

در واقع علم و مهندسی مواد ارتباط این ۴ عنصر را جستجو و بررسی می کند. در علم و مهندسی مواد به این نکته توجه می شود که اغلب خواص مواد علاوه بر ترکیب شیمیایی به ساختار درونی آن ها نیز بستگی دارد. در واقع با اطلاع از ترکیب شیمیایی یک آلیاژ نمی توان در مورد خواص آن اظهار نظر قطعی کرد زیرا باید مشخصات ساختاری آن نیز مشخص باشد.

به طور خلاصه، ساختار یک ماده به نحوه ی چینش اجزای درونی آن مرتبط است. بسته به ابعاد جزء سازنده ی درونی ماده، می توان سطوح مختلف ساختاری را برای هر ماده تعریف کرد.

محدود هی قابل کنترل برای تغییر خواص ماده در جدول مشخص شده است. همان طور که ملاحظه می شود، کوچک ترین واحد ساختاری قابل کنترل برای تغییر در خواص، ساختار کریستالی یا شیشه ای (نحوه ی چیده شدن اتم ها در یک کریستال یا در یک ماده ی آمورف) است. ساختار هسته ای و ساختار اتمی، اگر چه خواص ذاتی و بنیادی مواد را توضیح می دهند، اما قابل کنترل برای بشر نیستند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.