جزوه محاسبه و مدیریت بهای تمام شده

جزوه محاسبه و مدیریت بهای تمام شده
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
21 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

جزوه محاسبه و مدیریت بهای تمام شده

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf اسلایدهای جزوه محاسبه و مدیریت بهای تمام شده Costing & Cost Management می باشد. این فایل شامل ۴۵ صفحه خلاصه درس تایپ شده و بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه محاسبه و مدیریت بهای تمام شده

توجه: توضیح زیر خارج از متن فایل می باشد.

سازمان‌های امروزی از هر نوع و اندازه با فشار فزاینده ای برای بهبود کارایی و اثربخشی روبرو هستند . تقریباً در تمام کشورهای جهان، سازمان‌ها بیش از گذشته ازنظر پاسخگویی مالی زیر فشارند چرا که حسابداری سنتی دیگر پاسخگوی نیازهای مدیران نیست. در این میان مدیران با استفاده از محاسبه بهای تمام شده هزینه ها را برحسب خروجی ها اندازه گیری می نمایند. در این مقاله قصد داریم بهای تمام شده محصول تولیدی را توضیح داده و کاربرد آن را در سازمان و رویکرد مدیران شرح نماییم.

بهای تمام شده یا حسابداری صنعتی به چه معناست؟

حسابداری صنعتی حوزه‌ای از حسابداری است که به چگونگی محاسبه قیمت تمام شده محصول جهت اندازه گیری موجودیت‌ها و تعیین سود دوره و کنترل هزینه‌ها و سایر موارد تأکید دارد. حسابداری صنعتی طی یک فرآیند هزینه‌ها را شناسایی ، اندازه گیری، طبقه بندی، تلخیص و جمع آوری نموده که اصطلاحاً به این فرآیند هزینه یابی اطلاق می‌شود.

سیستم بهای تمام شده، اطلاعات را از زیر سیستم‌های انبار، حقوق و دستمزد، حسابداری و منابع انسانی جمع آوری کرده و طی دستور العملی، با داشتن تعداد محصول تولیدی محاسبه می کند.

گاهی تصور می‌شود کاربرد حسابداری صنعتی و بهای تمام شده محدود به کارخانجات و صنایع تولیدی می‌باشد هرچند شاید مشهورترین کاربرد آن در این جهت باشد ولی سایر مؤسسات نیز از حسابداری بهای تمام شده بهره برده و از روش‌های حسابداری بهای تمام شده در بانک‌ها، شرکت‌های بیمه عمده فروشی‌ها ، شرکت‌های حمل و نقل ، شرکت‌های هواپیمایی ، دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها در جهت کارایی بیشتر استفاده می‌گردد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.