جزوه کتاب حقوق مدنی ۶ (مصادیق عقود تملیکی)

جزوه کتاب حقوق مدنی ۶ (مصادیق عقود تملیکی)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
902KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
14 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

جزوه کتاب حقوق مدنی ۶ (مصادیق عقود تملیکی)

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه کتاب حقوق مدنی ۶ (مصادیق عقود تملیکی) می باشد. این فایل شامل ۱۲۷ صفحه جزوه تایپ شده با مطالب بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه کتاب حقوق مدنی ۶ (مصادیق عقود تملیکی)

بحث ما در مدنی ۶ از مصادیق عقود تملیکی است. اما برای آنکه اینگونه عقود را بشناسیم لازم است پیش از هر چیز دسته بندی هایی که در حقوق از عقود وجود دارد را برشمریم.

با توجه به قانون مدنی در می یابیم که از ماده ۳۳۸ به بعد، قانونگذار به شمارش عقود معین می پردازد و ۱۹ عقد را به عنوان عقد معین بر می شمارد. اما ظاهراً قانون مدنی هیچ دسته بندی مشخصی از عقود ندارد بلکه پی در پی عقود را بدون ملاک خاصی آورده است.

در یک تقسیم بندی، عقد را به غیر معین  و  معین تقسیم می کنند:
در تعریف عقود معین می گویند عقودی است که قانونگذار اسم آنها را در قانون آورده است. باید دقت داشته باشیم که وقتی می گوییم اسم این عقود در قانون آمده باشد، مراد ما از « قانون » فقط قانون مدنی نیست بلکه مراد همه قوانین است مثلاً اگر در قانون بیمه، از عقد بیمه صحبت می کند، پس عقد بیمه نیز از عقود معین است. پس صحیحتر آن است که بگوییم عقد معین عقدی است که قانونگذار از آن اسم برده باشد.

در عقود معین، روش شارع ما این بوده است که معمولاً روابطی را که بین مردم موجود بوده امضا کرده است. یعنی قانونگذار خود، خلاق قاعده در این بخش نیست لذا در معاملات، احکام ما احکام امضایی است…

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.