خلاصه کتاب خانواده درمانی تالیف ویلیام دوئرتی و سوزان مک دانیل

خلاصه کتاب خانواده درمانی تالیف ویلیام دوئرتی و سوزان مک دانیل
نوع فایل
pdf
حجم فایل
648KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
16 بازدید
8,000 تومان 6,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

خلاصه کتاب خانواده درمانی تالیف ویلیام دوئرتی و سوزان مک دانیل

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf خلاصه کتاب خانواده درمانی تالیف ویلیام دوئرتی و سوزان مک دانیل ترجمه: علی نیلوفری می باشد. این فایل شامل ۳۰ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

خلاصه کتاب خانواده درمانی تالیف ویلیام دوئرتی و سوزان مک دانیل

قسمتی از متن فایل:

مقدمه
خانواده درمانی یک شیوه ی تفکر سیستمی و رابطه ای و مجموعه ای از راهبردها جهت مداخله در مورد افراد، زوجها، خانواده ها و سایر سیستم هاست. خانواده درمانی معاصر بر اساس تعداد کسانی که در دفتر کار درمانگر حضور پیدا می کنند تعریف نمی شود و آنها می توانند فقط با یک فرد هم کار کنند. به منظور ارائه ی یک تعریف رسمی از خانواده درمانی، به تعریف گروه برجسته ای از محققان خانواده درمانی اشاره می کنیم که به همت ))موسسه ملی بهداشت روان(( گردهم جمع شده اند.

خانواده درمانی یک رویکرد رواندرمانی است که بر دگرگون ساختن تعاملات بین یک زوج در خانواده هسته ای یا گسترده، یا میان یک خانواده و سایر سیستم های بین شخصی با هدفِ کاستن از مشکلاتی که ابتدا به وسیله ی یک عضو خانواده، خرده سیستم های خانواده، خانواده به عنوان یک کل و یا سایر منابع ارجاع عرضه می شوند، تمرکز می کند.

تمرکز بر تغییر روابط و تعاملات به عنوان راهی جهت درمان مشکلات انسانی در کانون این تعریف قرار دارد. در اینجا مشکلات ارتباطی به عنوان تنها منبع یا منبع اصلی مشکلات روانشناختی معرفی نمی شوند و اغلب
خانواده درمانگران معاصر این ایده را می پذیرند که مشکلات می توانند منابع زیستی، روانشناختی، خانوادگی، جامعه شناختی، فرهنگی و محیطی داشته باشند. تاکید بر روابط و تعاملات به این معنی هم نیست که
خانواده درمانگران از مدلها و ابزارهای رواندرمانی فردی بهره نمی گیرند، بلکه موضوع این است که آنها مهمترین طریق بهبودی را تمرکز بر التیام روابط میان افراد میدانند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.