دانلود جزوه انتقال دهنده های عصبی (نوروترانسمیترها)

دانلود جزوه انتقال دهنده های عصبی (نوروترانسمیترها)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
128 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جزوه انتقال دهنده های عصبی (نوروترانسمیترها)

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf اسلایدهای جزوه انتقال دهنده های عصبی (نوروترانسمیترها) می باشد. این فایل شامل ۲۶ صفحه جزوه تایپ شده و بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود جزوه انتقال دهنده های عصبی (نوروترانسمیترها)

توجه: توضیح زیر خارج از متن فایل می باشد:

انواع نوروترانسمیترها
• مولکول های کوچک یا نوروترانسمیترهای کلاسیک
• پپتید ها
• مولکولهای گازی شکل

ناقل عصبی (به انگلیسی: Neurotransmitter) یا نوروترانسمیتر که در برخی متون فارسی با عنوان انتقال‌دهندهٔ عصبی و میانجی عصبی نیز از آن یاد شده‌است، پیام‌رسان‌های شیمیایی اند که پیامی را از یک نورون (سلول عصبی)، و از طریق سیناپس‌ها به نورون هدف می‌رساند. نورون هدف ممکن است یک نورون متفاوت، سلول ماهیچه‌ای یا سلول غده‌ای باشد. ناقل‌های عصبی، موادی شیمیایی اند که توسط نورون‌ها، به منظور انتقال پیام ساخته می‌شوند.

ناقل‌های عصبی از وزیکول‌های سیناپسی، درون شکاف سیناپسی آزاد می‌گردند و در آنجا توسط گیرنده‌های ناقل‌های عصبی روی سلول هدف، دریافت می‌گردند. بسیاری از ناقلان عصبی از چندین پیش-ماده چون آمینو اسیدهایی که به راحتی در دسترسند و طی مراحل اندک بیوسنتتیک ساخته می‌گردند. ناقلان عصبی برای عملکرد دستگاه‌های عصبی پیچیده ضروری اند. تعداد دقیق ناقلان عصبی منحصربفرد در انسان‌ها ناشناخته است، اما بیش از ۲۰۰ تا از آن‌ها تا کنون شناخته شده‌اند.

ناقل‌های عصبی در وزیکول‌های سیناپسی ذخیره شده و در نزدیکی غشای سمت پایانه آکسونی گردهم می‌آیند. ناقل‌های عصبی در شکاف سیناپسی آزاد و منتشر می‌شوند، که در آنجا به گیرندگان خاصی روی غشاء نورون پس-سیناپسی متصل می‌گردند. اتصال ناقل‌های عصبی ممکن است بر روی نورون پس-سیناپسی اثرات تحریکی یا بازدارندگی، دیپولاریزاسیون یا ریپولاریزاسیونی داشته باشند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.