دانلود جزوه بیهوشی و بای پس قلبی ریوی CPB

دانلود جزوه بیهوشی و بای پس قلبی ریوی CPB
نوع فایل
pdf
حجم فایل
106KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
250 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جزوه بیهوشی و بای پس قلبی ریوی CPB

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه بیهوشی و بای پس قلبی ریوی CPB می باشد. این فایل شامل ۲۳ صفحه جزوه تایپ بسیار سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه بیهوشی و بای پس قلبی ریوی CPB

بای پس قلبی ریوی فرمی از گردش برون پیکری(ECC) می‌باشد که در آن خون بیمار بیرون از سیستم عروقی،

تعیین مسیر شده و عملکرد قلب، ریه‌ها و گاهی کلیه ها، به‌طور موقت توسط تکنولوژی جانشین تقلید می‌شود.

با آماده شدن مدار و اکسپوز شدن رگها پروسهٔ استاندارد نیاز به این دارد که بیمار به‌طور کامل قبل از کانولاسیون ضد لخته دریافت کند. با تجویز هپارین به‌طور متناوب در سراسر طول پروسه برای حفظ سطح درمانی هپارین، حداقل میزان قابل قبول زمان لخته فعال شده ACT)) مونیتور می گردد. وقتی بیمار آنتی کوآگولیت و کانوله شد،CPB می‌تواند آغاز شود.پس از پروسه جدا ساختن بیمار از CPB ،با پروتامین اثر ضد انعقادی هپارین خنثی می‌شود.

CPBدارای اثرات هموستاتیک فراوان می‌باشد. تماس خون با لوله‌ها و مخازن پمپ یک تحریک شدید برای شروع پاسخ‌های التهابی محسوب شده و منجر به فعال شدن سیستم هموستاتیک می‌شود . اگر چه هموستاز جراحی ناکافی شایع‌ترین دلیل از دست دادن خون بعد از CPB می‌باشد ولی اختلالات انعقادی به‌طور قطع رخ می‌دهد و می‌تواند همراه با خون‌ریزی میکروواسکولر غیرقابل قبول باشد. مواجهه خون با اکسیژناتور و مدارCPB باعث فعال‌سازی پلاکت، دگرانولاسیون و تجمع پلاکتی می‌شود. به‌علاوه ترومبوسیتوپنی نسبی معمولاً بعد از CPB در نتیجه همودیلوشن و تجمع، چسبندگی و تخریب پلاکت رخ می‌دهد. معمولاً این اختلالات پلاکتی مرتبط با CPB از لحاظ بالینی مهم نمی‌باشند؛ زیرا اختلالات انعقادی که به درمان پلاکت نیاز دارند، در بیمارانی که تحت عمل جراحی قلبی قرار گرفته‌اند رخ نمی‌دهد. با این وجود مشکلات خون ریزی در تعدادی از بیماران ایجاد می‌شود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.