دانلود جزوه درس انجماد فلزات دکتر آشوری

دانلود جزوه درس انجماد فلزات دکتر آشوری
نوع فایل
pdf
حجم فایل
14MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
184 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جزوه درس انجماد فلزات دکتر آشوری

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه درس انجماد فلزات دکتر آشوری دانشگاه صنعتی شریف می باشد. این فایل شامل ۱۱۳ صفحه جزوه دست نویس خوش خط و  بسیار سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه درس انجماد فلزات دکتر آشوری

این جزوه به صورت دست نویس است. این جزوه درس انجماد فلزات پروفسور حسین آشوری دانشگاه صنعتی شریف می باشد که به طور کامل به ارائه مباحث مطرح در این واحد درسی پرداخته است.

به دلیل تاثیر مستقیم فرآیند انجماد روی خواص مکانیکی و فیزیکی فلزات و آلیاژها ، بررسی نحوه انجماد فلزات و آلیاژها بسیار مهم به نظر می رسد. در مورد قطعاتی که دارای اشکال پیچیده ای بوده و تنها به روش ریخته گری قابل تولید هستند از جمله عوامل تعیین کننده در تولید قطعات سالم انتخاب درجه حرارت فوق گداز مناسب است. جوانه های غیر همگن در دمای بالای دمای ذوب پایدار هستند و داخل مذاب حل نمی شوند ولی در دماهای بالا امکان حل شدن آنها وجود دارد. با حل شدن این جوانه ها مراکز جوانه زنی داخل مذاب کمتر شده، رشد دانه از تعداد کمی جوانه صورت می گیرد.

با کاهش دمای مذاب، در یک دمای معین (موسوم به نقطه ذوب/انجماد) استحاله یا دگرگونی (Transformation) فاز مذاب (مایع) به جامد آغاز می گردد. به این استحاله که با شکل گیری و رشد هسته های جامد درون مذاب همراه است انجماد گفته می شود. در این پست جزوه انجماد فلزات، از دانشگاه های معتبر جمع آوری و در دسترس قرار داده شده است.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.