دانلود جزوه نظریه روان شناسی فردی مقایسه ای (درمان آدلری)

 دانلود جزوه نظریه روان شناسی فردی مقایسه ای (درمان آدلری)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
763KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
236 بازدید
7,500 تومان 5,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

 دانلود جزوه نظریه روان شناسی فردی مقایسه ای (درمان آدلری)

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه نظریه روان شناسی فردی مقایسه ای (درمان آدلری) می باشد. این فایل ۲۵ صفحه جزوه بسیار با ارزش و با کیفیت و عالی می باشد و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

 جزوه نظریه روان شناسی فردی مقایسه ای (درمان آدلری)

آلفرد آدلر در فوریه ۱۸۷۰ به دنیا آمد. او فرزند دوم یک بازرگان ذرت وینی بود که شش فرزند داشت. او کودک سالمی نبود و از انواع مشکلات جسمانی رنج می برد. برادر کوچکتر او نیز زمانی که چهار ساله بود بر اساس دیفتری در گذشت.
این تجارب باعث علاقه او به رشته پزشکی شد. او ابتدا وارد چشم پزشکی و سپس عصب شناسی شد و در عین حال به فلسفه، سیاست و جامعه شناسی نیز علاقه داشت. یکی از پیروان آدلر به نام اسپربر او را جامعه شناس و مارکسیست اصیل می داند.

او افراد را در بافت اجتماعی می دید و معتقد بود همه افراد از نظر اجتماعی به هم آمیخته هستند. او جامعه شناس نبود بلکه یک انسان گرا بود. به مسائل اقتصادی و سیاسی جامعه علاقه مند نبود بلکه به شکل گیری روابط در جامعه علاقه داشت و بر ضرورت بهبود زندگی فقرا تاکید می کرد.

او همیشه بر قدرت خلاقه من افراد در تغییر زندگی آن ها تاکید می کرد. نگرانی ها و چالش های زندگی شخصی و حرفه ای آدلر همراه با جو سیاسی و اجتماعی حاکم در شکل گیری نظریه او موثر بود.

در نظریه آدلر انسان موجودی است بی همتا ، مسئول ،خلاق و انتخاب کننده که هم خوانی همه جانبه ای در ابعاد شخصیت او وجود دارد . آدلر انسان را ذاتا موجودی اجتماعی ،خلاق و هدف دار می داند که احساس حقارت زیر بنای رشد روانی او رافراهم می آورد و همواره وی را درجهت تفو ق و برتری سوق می دهد به عبارت دیگر هر انسانی با توجه به این هدف به جلو رانده می شود و به فعالیت هایی می پردازد که در نهایت این فعالیت ها شیوه زندگی او را مشخص می سازد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.