دانلود خلاصه کتاب آسیب شناسی اجتماعی (جامعه شناسی انحرافات اجتماعی)

 دانلود خلاصه کتاب آسیب شناسی اجتماعی (جامعه شناسی انحرافات اجتماعی)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
624KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
83 بازدید
9,000 تومان 7,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

 دانلود خلاصه کتاب آسیب شناسی اجتماعی (جامعه شناسی انحرافات اجتماعی)

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf خلاصه کتاب آسیب شناسی اجتماعی (جامعه شناسی انحرافات اجتماعی) دکتر رحمت اله صدیق سروستانی دانشگاه پیام نور می باشد. این فایل ۸۵ صفحه جزوه بسیار با ارزش و با کیفیت و عالی می باشد و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

 خلاصه کتاب آسیب شناسی اجتماعی (جامعه شناسی انحرافات اجتماعی)

آسیب شناسی اجتماعی
(جامعه شناسی انحرافات اجتماعی)
دکتر رحمت اله صدیق سروستانی
دانشگاه پیام نور

مقدمه
هرجا جمعی از انسان ها گردهم آمده اند، برای رفع آسان تر و بهتر نیازهای خود به امنیت ، آسایش و سلامت و هر نوع نیاز دیگری ، هنجارهایی ساخته اند و همه را به تبعیت از آن ها فراخوانده اند. مجموعه هنجارها، البته به تبع تاریخ ، جغرافی و طبع و طبیعت انسان ها متفاوت و میزان تبعیت افراد و گروه ها از این هنجارها متغیر بوده است . مطابق همان هنجارها، همیشه متخلفان را مجازات کرده و معمولاً به همنوایان پاداش داده اند.

اما از همان آغاز بر سر این موضوع که چه کسی متخلف است و علت تخلف او چیست ، مناقشات فراوانی وجود داشته است . اینکه چه کسی هنجارها را ساخته ، چه کسانی متخلف را معرفی کرده و چه کسانی از تخلف از هنجارها و به چه میزان متضرر شده اند نیز موضوعات مهمی بوده که همگی حوزه مباحث جامعه شناسی انحرافات اجتماعی را تشکیل داده اند. اما تبیین این موضوع که چرا مردم از هنجارهای خاصی سرپیچی کرده و می کنند، همیشه و مثل هر حوزه دیگری از مباحث علمی، برعهده نظریه هاست.

پرداختن به مباحث نظری موضوع ، به ویژه زمانی ضرورت بیشتری پیدا میکند که حجم کج رفتاری های مردم از سقف تحمل جامعه فراتر رفته و نگرانی هایی ایجاد کرده باشد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.