دانلود خلاصه کتاب حقوق بین الملل اسلام

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
257KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
608 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان٪19 تخفیف

دانلود خلاصه کتاب حقوق بین الملل اسلام

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf خلاصه کتاب حقوق بین الملل اسلام می باشد. این فایل شامل ۳۳ صفحه می باشد و در قالب فرمتpdf تهیه شده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

خلاصه کتاب حقوق بین الملل اسلام

قسمتی از متن فایل:

حقوق بین الملل اسلام
قواعد مربوط به حقوق بین الملل اسلام جنبه های گوناگونی دارد همانگونه که حقوق بین الملل جنبه های international law مختلفی دارد .برخی صاحبنظران به عنوان درس ایراد می گیرند زیرا معتقدند در عبارت برمی گردد یا به law خودش یک صفت است و معلوم نیست واژه اسلام به international عبارت فارغ ازاینکه در قواعد فقهی اسلام خود مفهوم دولت اسلامی، جای بحث دارد و در قواعد . international فقهی ما به واژه دولت پرداخته نشده است.

رئوس اصلی درس:
به مفهوم دولت اسلامی نمی پردازیم .یعنی با رابطه دولت مستقل اسلامی با همسایگان دیگر و دیگر دولتها و آنچه که در تعریف حقوق بین الملل می گنجد، یعنی به قواعد حاکم بر روابط بین دولتها نمی پردازیم .به سیستم نظام حقوقی اسلامی (سامانه نظام حقوقی اسلامی)هم نمی پردازیم.
تمرکز ما بر حقوق بین الملل اسلام می باشد و قاعدتاً محدود خواهیم بود به حقوق بین الملل عمومی ،یعنی دیدگاههای فقهای اسلام در منابع فقه و صاحبنظران در حقوق بین الملل عمومی اسلامی .

حقوق بین الملل عمومی جنبه های مختلفی دارد :

-روابط دیپلماتیک از جنبه های کلاسیک و دینی
-معاهدات
-سرحدات
– اصل صلح و دوستی
– قواعد حاکم در زمان جنگ
– کرامت انسانی و حقوق بشر

ملل و امت:

اصولاً در مفاهیم اسلامی چیزی به اسم ملل نداریم که بیاییم از حقوق بین الملل صحبت کنیم.در منابع فقهی و عقاید علما (به اتفاق)مفهومی به اسم امت اسلامی داریم .امت اسلامی مبانی اتحادش و شکل گیری آن با آنچه است کاملاً فرق دارد .

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.