دانلود فایل جامع pdf مقاله ضرورت تبیین تعلیم و تربیت اسلامی

دانلود فایل جامع pdf مقاله ضرورت تبیین تعلیم و تربیت اسلامی
نوع فایل
WORD
حجم فایل
41KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
646 بازدید
6,500 تومان 5,000 تومان٪23 تخفیف

دانلود فایل pdf جامع مقاله ضرورت تبیین تعلیم و تربیت اسلامی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل word مقاله ضرورت تبیین تعلیم و تربیت اسلامی می باشد. این فایل شامل ۶۲ صفحه می باشد. و در قالب فرمت word تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد .در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

مقاله ضرورت تبیین تعلیم و تربیت اسلامی

چکیده
ورود تعلیم و تربیت جدید به ایران و ظهور پیش‏ درآمدهای اجتماعی و اقتصادی مقتضی آموزش و پرورش نوین که مشتمل بر نقد و خرده‏ گیری بر تربیت سنتی و از جمله تربیت اسلامی بود، تردیدهایی رادر باب ضرورت، امکان و کارآمدی تربیت اسلامی برانگیخت. این امر بررسی تربیت اسلامی به عنوان یک موضوع سیاسی ـ فرهنگی مستقل را در محافل دینی موجب گردید.

با پیروزی انقلاب اسلامی این مبحث به صورت جدی ‏تری در محافل علمی مطرح شد و چالش‏ ها وتردیدهایی در مورد کارآمدی آن بروز یافت. مهم‏ترین ریشه‏ های این تردید را می ‏توان در غفلت از تعارض مبانی تربیت اسلامی با تربیت فن‏آورانه، فقر بنیادین در حوزه ی تئوری‏ پردازی در باب تربیت اسلامی، کم ‏توجهی به تحقیقات فلسفی ـ نظری، و اقدامات عجولانه و بی ‏بنیاد، جست‏جو کرد.

با این همه، می‏توان ادعا کرد که مهم‏ترین مسألهـ که بنیاد دیگر مباحث است ـ “تبیین مفهومی تربیت اسلامی” است که تاکنون توجه چندانی به آن نشده است؛ ضرورت طرح این مسأله آنگاه بیش‏تر هویدا می‏ شود که بدانیم تربیت دارای ماهیتی هنجارین است و با متصف شدن آن با وصف اسلامی به دلیل گوناگونی معنایی اسلام، قرائت‏ ها و تفاسیر متعددی می ‏پذیرد و انضمام راهبردها و توصیه ‏های متفکران مسلمان بر دیگر حوزه ‏های زندگی بشر، چالش های جدی، در پی خواهد داشت.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.