دانلود فایل جامع pdf مقاله ضرورت تبیین تعلیم و تربیت اسلامی

دانلود فایل جامع pdf مقاله ضرورت تبیین تعلیم و تربیت اسلامی
نوع فایل
WORD
حجم فایل
41KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
327 بازدید
6,500 تومان 5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل pdf جامع مقاله ضرورت تبیین تعلیم و تربیت اسلامی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل word مقاله ضرورت تبیین تعلیم و تربیت اسلامی می باشد. این فایل شامل ۶۲ صفحه می باشد. و در قالب فرمت word تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد .در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

مقاله ضرورت تبیین تعلیم و تربیت اسلامی

چکیده
ورود تعلیم و تربیت جدید به ایران و ظهور پیش‏ درآمدهای اجتماعی و اقتصادی مقتضی آموزش و پرورش نوین که مشتمل بر نقد و خرده‏ گیری بر تربیت سنتی و از جمله تربیت اسلامی بود، تردیدهایی رادر باب ضرورت، امکان و کارآمدی تربیت اسلامی برانگیخت. این امر بررسی تربیت اسلامی به عنوان یک موضوع سیاسی ـ فرهنگی مستقل را در محافل دینی موجب گردید.

با پیروزی انقلاب اسلامی این مبحث به صورت جدی ‏تری در محافل علمی مطرح شد و چالش‏ ها وتردیدهایی در مورد کارآمدی آن بروز یافت. مهم‏ترین ریشه‏ های این تردید را می ‏توان در غفلت از تعارض مبانی تربیت اسلامی با تربیت فن‏آورانه، فقر بنیادین در حوزه ی تئوری‏ پردازی در باب تربیت اسلامی، کم ‏توجهی به تحقیقات فلسفی ـ نظری، و اقدامات عجولانه و بی ‏بنیاد، جست‏جو کرد.

با این همه، می‏توان ادعا کرد که مهم‏ترین مسألهـ که بنیاد دیگر مباحث است ـ “تبیین مفهومی تربیت اسلامی” است که تاکنون توجه چندانی به آن نشده است؛ ضرورت طرح این مسأله آنگاه بیش‏تر هویدا می‏ شود که بدانیم تربیت دارای ماهیتی هنجارین است و با متصف شدن آن با وصف اسلامی به دلیل گوناگونی معنایی اسلام، قرائت‏ ها و تفاسیر متعددی می ‏پذیرد و انضمام راهبردها و توصیه ‏های متفکران مسلمان بر دیگر حوزه ‏های زندگی بشر، چالش های جدی، در پی خواهد داشت.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.