دانلود فایل پاورپوینت انرژی هسته ای

دانلود فایل پاورپوینت انرژی هسته ای
نوع فایل
ppt
حجم فایل
248KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
198 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل پاورپوینت انرژی هسته ای

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع پاورپوینت انرژی هسته ای می باشد. این فایل شامل ۲۳ اسلاید قابل ویرایش بسیار سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت ppt تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

 فایل پاورپوینت انرژی هسته ای

فناوری هسته ای فناوری است که بر اساس واکنش های   هسته ای به وجود آمده است.

که گستره ی بزرگی از حسگر دود تا راکتورهای  هسته ای و سلاح های هسته ای  و … را در بر می گیرد.

شکافت هسته ای:

شکافت هسته ای فرآیندی است که بسیار سخت قابل کنترل است. در اواخر دهه ۳۰ و اوایل دهه ۴۰ میلادی بود که برای نخستین مرتبه دانشمندان موفق به ساخت و تولید انرژی هسته ای شدند. طولی نکشید که از بمب اتمی در جنگ جهانی دوم استفاده شد. در واقع می توان هسته ی یک اتم را با یک نوترون به دو جزء کوچکتر  تقسیم کرد. این همان شیوه ای است که در مورد ایزوتوپ اورانیوم- ۲۳۵ به کار می رود.

گداخت هسته ای:

گداخت هسته ای فرآیندی است که در آن دوتریوم و ترتیوم ترکیب شده و تبدیل به هلیوم می شوند. در اینجا می توان با استفاده از دو اتم کوچکتر که معمولا هیدروژن با ایزوتوپ های آن هستند، یک اتم بزرگ مثل هلیم یا ایزوتوپ های آن را تشکیل داد. این همان شیوه ای است که در خورشید و ستارگان برای تولید انرژی به کار می رود.ادوارد تلر را می توان از بنیانگذاران این رشته از فناوری دانست.

غنی سازی اورانیوم:

غنی سازی اورانیوم عملی است که به واسطه ی آن در یک توده ی اورانیوم طبیعی مقدار ایزوتوپ اورانیوم-۲۳۵ بیشتر شود و مقدار ایزوتوپ اورانیوم-۲۳۸ کمتر گردد. غنی سازی اورانیوم یکی از مراحل چرخه ی سوخت هسته ای است.اورانیوم طبیعی که به شکل اکسید اورانیوم است شامل ۹۹ درصد از ایزوتوپ اورانیوم-۲۳۸ است و ۰/۷ درصد از اورانیوم-۲۳۵ است.اورانیوم-۲۳۵ قابل شکافت و مناسب برای بمب ها و نیروگاه های هسته ای است.اورانیوم-۲۳۸ باقی مانده را اورانیوم ضعیف شده می نامند و نوعی زباله ی اتمی است.به خاطر سختی زیاد آتش گیری و ویژگی های دیگر،از آن در ساختن گلوله های ضد زره استفاده می کنند.اورانیوم ضعیف شده نیز همچنان پرتوزاست.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.