دانلود پاورپوینت فصل چهارم کتاب نظریه های روان درمانی پرو چاسکا (درمانهای وجودی)

دانلود پاورپوینت فصل چهارم کتاب نظریه های روان درمانی پرو چاسکا (درمانهای وجودی)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
213KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
610 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود پاورپوینت فصل چهارم کتاب نظریه های روان درمانی پرو چاسکا (درمانهای وجودی)

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر برترین و جامع ترین فایل پاورپوینت فصل چهارم کتاب نظریه های روان درمانی پرو چاسکا (درمانهای وجودی) رولومی است. این فایل درغالب فرمت ppt و شامل ۴۲ اسلاید زیبا سودمند و مفید و قابل ویرایش تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

درمان وجودی :

به این صورت تعریف شده است : نگرشی که از جهت گیری فراتر می رود یا نوعی درمان پویشی که به نگرانیهای اساسی زندگی می پردازد، یا عملاً هر گونه روان درمانی که ضد جبرگرایی است.

فرآیندهای درمانی

چون دروغگوئی منبع آسیب روانی است، راه حل ازبین بردن نشانه های بیماری صداقت است. درمان باید شامل فرآیندهایی باشد که فرد از طریق آنها بتواندخود را به صورت فاعل یا عاملی احساس کندکه قادر است از طریق بالا بردن حق انتخابها، زندگی اش را هدایت کند.

وجود نگرها تأکید دارند که باید درمان جویان را ترغیب کرد با درمانگر رابطه ای اصیل برقرار کنند و بدین ترتیب به طور فزاینده ای از خود بعنوان فاعل آگاه شده، احساس کنند با درمانگر فرقی ندارند تا آنجا که خود تصمیم بگیرند چه موقعی درمان پایان یابد.

وظیفه درمانگر :

وظیفه درمانگربا درک دنیای پدیداری بیمارآغاز می شود. روش پدیدارشناختی بر بی واسطه بودن تجربه، درک تجربه، معنی آن تجربه و مشاهده با کمترین سوگیری قبلی تمرکز دارد. اغلب وجود نگرها برای پی بردن به دنیای پدیداری بیماران، از پسخوراند تیرگی زدایی استفاده می کنند.

تعارض های میان فرد وجامعه

سازگاری دربرابر فرا روندگی :

تنها راه سالم بودن یک زندگی مبتنی برسازگاری، این است که جامعه ای که فرد با آن سازگار می شود، اصولاً صادق باشد. فرا روندگی با انتخاب کردن چیزی که ضروری است آغاز می شود آنچه یک آدم پخته و بالیده را هدایت می کند،‌ فرآیندهای هشیاری و انتخاب هستند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.