دانلود مقاله معرفی شیوه تدفینی از دوره ساسانی در قلعه کَنگلو واقع در سواد کوه مازندران

دانلود مقاله معرفی شیوه تدفینی از دوره ساسانی در قلعه کَنگلو واقع در سواد کوه مازندران
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
191 بازدید
7,500 تومان 5,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود مقاله معرفی شیوه تدفینی از دوره ساسانی در قلعه کَنگلو واقع در سواد کوه مازندران

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf مقاله معرفی شیوه تدفینی از دوره ساسانی در قلعه کَنگلو واقع در سواد کوه مازندران می باشد. این فایل شامل ۱۶ صفحه می باشد و در قالب فرمت pdf تهیه شده است . امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

مقاله معرفی شیوه تدفینی از دوره ساسانی در قلعه کَنگلو واقع در سواد کوه مازندران

چکیده:
در راستای انتخاب مسیری فاقد آثار باستانی، به منظور احداث راه دسترسی مناسب به قلعه کنگلوی سواد کوه مازندران، فعالیتی در قالب عملیات گمانه زنی با هدف آزمایشی (تست ) انجام
پذیرفت که منجر به کشف گوری نادر با تدفینی به شیوه جنینی همراه با اشیاء مربوط به اواخر دوره ساسانی و دو گور از دوره اسلامی گردید.

گور ساسانی مغایر با انواع معمول تدفین ها در این دوره است و به نظر نویسنده، ضمن دلالت بر تداوم سنتی بسیار قدیمی تر، بر تأکید شاه خطه شمالی ایران بر سنت های پیشین خود و مردمانش اشاره میکند .

می دانیم که دین زرتشتی که اردشیر » مذهب رسمی در دوره ساسانی است، با تنوع مراسم مذهبی همراه گردیده و دینی را که برای ایجاد وحدت ملّی و مذهبی به عنوان دین رسمی شاهنشاهی ایران اعلام کرده « شاه ساسانی از متون معتبر دوره ساسانی مورد قبول شاه مستقل گیلان « نامه تنسر » بود، صراحتاً به استناد متن و مازندران واقع نگردید و او، اردشیر را متهم به بدعت و ارتداد در سنّت (راست کیشی زرتشتی ) می نماید. در این مقاله، ضمن شرح عملیات گمانه زنی به معرفی شیوه تدفین مطروحه و یافته های آن پرداخته می شود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.