دانلود پاورپوینت فصل ششم نظریه های روان درمانی پرو چاسکا (گشتالت درمانی فرتیز پرلز)

دانلود پاورپوینت فصل ششم نظریه های روان درمانی پرو چاسکا (گشتالت درمانی فرتیز پرلز)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
186KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
314 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود پاورپوینت فصل ششم کتاب نظریه های روان درمانی پرو چاسکا (گشتالت درمانی فرتیز پرلز)

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر برترین و جامع ترین فایل پاورپوینت فصل ششم کتاب نظریه های روان درمانی پرو چاسکا تحت عنوان گشتالت درمانی فرتیز پرلز است. این فایل درغالب فرمت ppt و شامل ۲۹ اسلاید زیبا سودمند و مفید و قابل ویرایش تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه وب سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

نظریه شخصیت

ما انسانها به رغم اینکه قرن هاست دوست داریم بدن خود را انکارکنیم، باید بپذیریم که اصولاً ارگانیزم های زیستی هستیم هدف های روزمره ما، یا به قول پرلز هدف های پایانی، براساس نیازهای زیستی ما قرار دارند، که به گرسنگی، میل جنسی، بقا، سرپناه و تنفس محدود می شوند.

نقش های اجتماعی که اختیارمی کنیم، وسیله ای برای براورده ساختن هدفهای پایانی ما هستند. پرلز فرض می کند که فرآیند دائمی کامل کردن نیازهایمان، یعنی فرآیند تشکیل کل ها یا گشتالت ها، یکی از قوانین ثابت دنیا برای حفظ کردن تمامیت و یکپارچگی ماست.چرخه زندگی روزمره ما، چنانکه وجود طبیعی سالمی داشته باشیم، به صورت فرآیند نیازهای ارگانیزمی ازاد و جاری خواهد بود که در اگاهی ما نمایان می شود. شخصیت سالم به نقش های اجتماعی دل مشغول نمی شود،

نظریه آسیب شناسی روانی

آدم بیمار، کسی است که در روند طبیعی رشد یا بالندگی گیرکرده باشد، ا ز نظر پرلز آسیب شناسی روانی پنج لایه یا سطح مختلف دارد:

(۱) لایه جعلی   (۲) لایه فوبیک    (۳) لایه بن بست       (۴) لایه درون پاشی   (۵) لایه انفجاری.

سعی در مواجه شدن با تمام انچه که هستیم ما را به سوی مواجه شدن با لایه فوبیک بیماری مان می کشاند. در این لایه، متوجه می شویم که چقد ر از اجزای خودمان نا خشنودیم، د ر نتیجه از روبرو شدن با این امر دچار فوبی می شویم. لایه فوبیک کلیه انتظارهای مصیبت بار بچگانه ما را شامل می شود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.