سوالات آزمون اختلالات کف لگن زنان با پاسخنامه

سوالات آزمون اختلالات کف لگن زنان با پاسخنامه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
572KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
29 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

سوالات آزمون اختلالات کف لگن زنان با پاسخنامه

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf سوالات آزمون اختلالات کف لگن زنان با پاسخنامه دانشگاه علوم پزشکی تبریز می باشد. این فایل شامل ۲۹ صفحه سوال تایپ شده بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

سوالات آزمون اختلالات کف لگن زنان با پاسخنامه

اختلالات کف لگن چیست؟

اصطلاح کف لگن به مجموعه ای از عضلات گفته می شود که یک زنجیر یا حلقه در میان لگن ایجاد می کنند. این عضلات به همراه بافت های اطراف خود اندام های لگنی مانند رحم، مثانه یا روده را سر جای خود نگه می دارند به گونه ای که این اندام ها بتوانند عملکرد مناسبی داشته باشند. اندام های لگنی شامل مثانه، روده کوچک و رکتوم می باشند. اندام های لگنی خانم ها همچنین شامل رحم، سرویکس و واژن است.

اختلالات کف لگن زمانی ایجاد می شوند که ماهیچه های لگنی و بافت پیوندی آن تضعیف شده یا دچار آسیب می شوند. رایج ترین انواع اختلالات کف لگن شامل موارد زیر هستند:

پرولاپس اندام لگنی. پرولاپس زمانی در خانم ها اتفاق می افتد که ماهیچه ها و بافت های لگنی نمی توانند یک یا تعداد بیشتری از اندام های لگنی را حمایت کنند و موجب افتادگی یا ورود آن ها به داخل واژن می شوند. برای مثال در پرولاپس رحم، سرویکس و رحم داخل واژن شده و حتی از حفره واژن بیرون می زنند. در پرولاپس مثانه، پشتیبانی بالای واژن از دست می رود و از حفره واژن به پایین می افتد. این نوع از اختلالات کف لگن همچنین موجب پیچ خوردگی در پیشابراه می شود (لوله ای که ادرار را از مثانه به خارج از بدن می برد).

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.