فایل جزوه بیوشیمی ساختار (گلوکز)

فایل جزوه بیوشیمی ساختار (گلوکز)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
940KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
328 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان٪19 تخفیف
افزودن به سبد خرید

فایل جزوه بیوشیمی ساختار (گلوکز)

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه بیوشیمی ساختار (گلوکز) می باشد. این فایل شامل ۳۱ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه بیوشیمی ساختار (گلوکز)

 هایپرگلایسی: افزایش قند خون
 هیپوگلایسی: کاهش قند خون
علائم دیابت: پرخوری , پرنوشی ,پرادراری

مضرات دیابت حاد: کیتواسیدوز دیابتی بر اثر اتمام انرژی سلولی و سوزاندن چربی ها و ایجاد محصولات کتونی در بدن فرد ایجاد می شود.
مضرات دیابت مزمن: ایجاد کتون در خون موجب افت PH خون شده و فرد به اغما می رود به کلیه ها و به چشم آسیب می رساند و آب مروارید را در فرد ایجاد می کند و ایمنی بدن فرد را به شدت کاهش می دهد. فعالیت آنزیم ها را مختل می کند .چون در اثر اتصال آنها با قند گلیکوپروتئین ایجاد می شود و عمل آنزیم ها مختل می شود.

گلوگز : سرم، پلاسما، خون کامل و سایر مایعات بدن را می توان جهت سنجش گلوکز به کار برد. در خون کامل و در دمای اتاق میزان گلوگز در هر ساعت mg/dl 7 کاهش می یابد . این رقم در دمای یخچال mg/dl 2 خواهد بود.

حداکثر یک ساعت پس از خونگیری باید سرم را از لخته جدا کرد. گلوگز سرم در یخچال حدود ۸۴ ساعت پایدار می ماند.

در آزمایشگاه به چند روش گلوکز خون اندازه گیری می شود:

-۱ FBS ( Fast Blood Sugar 18 ساعت ناشتا بودن عمدتا جهت بررسی ابتلا فرد – (: سنجش میزان گلوگز سرم پس از ۱۲ ۱۱۷ ذکر کرده اند. چناچه در فردی قند ناشتا بالاتر از ۱۸۷ در دو سه – به دیابت انجام می شود. حد طبیعی قند ناشتا را ۷۷ آزمایش در روزهای متفاوت باشد می توان گفت که به بیماری دیابت شیرین مبتلا شده است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.