پاورپوینت بررسی رابطه بین اعتیاد به اینترنت و علائم روانپزشکی

 پاورپوینت بررسی رابطه بین اعتیاد به اینترنت و علائم روانپزشکی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
162 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

 پاورپوینت بررسی رابطه بین اعتیاد به اینترنت و علائم روانپزشکی

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع پاورپوینت بررسی رابطه بین اعتیاد به اینترنت و علائم روانپزشکی می باشد. این فایل شامل ۲۰ اسلاید بسیار سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت ppt تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

 پاورپوینت بررسی رابطه بین اعتیاد به اینترنت و علائم روانپزشکی

قسمتی از متن فایل:

اکثر ما فکر مى کنیم اعتیاد تنها مربوط به مصرف ترکیبات شیمیایى و موادى چون الکل، نیکوتین، کوکایین ،هروئین و … است. اغلب متخصصان معتقدند هر آنچه که باعث تحریک و سپس نیرو گرفتن شخص شود مى تواند اعتیادآور باشد.

هر گاه یک عادت(habit) به یک اجبار (compulsion or obsession) تبدیل شود، مانند قمار، مصرف مواد مخدر، الکل یا حتى بازى کامپیوترى، چت کردن، پرسه زدن در شبکه و … مى تواند اعتیاد به حساب آید.

ملاکهای تشخیصی مطرح شده برای IAD

در DSM – IV-TR و تحقیقات گذشته بیان شده ملاک تشخیص این اختلال با ملاک تشخیصی برای«اختلال کنترل  تکانه»(قماربازی بیمارگونه )  یا وابستگی به مواد همپوشانی زیادی  دارد.

این اختلال همانند تمامی انواع دیگر اعتیاد مخصوصاً اعتیاد به مواد مخدر یا الکل با علائمی مانند اضطراب، افسردگی، کج ­ خلقی، بی‌قراری، علائم ترک ،تفکرهای وسواسی، کناره‌گیری، اختلالات عاطفی، و ازهم‌گسیختگی روابط اجتماعی همراه است.

پیامد های منفی اعتیاد به اینترنت:

برخی مطالعات نشان داده است که ۱۴ درصد از کاربران اینترنت، مبتلا به  علائم رفتارهای وسواسی، حالت روانشیدایی، افسردگی و جز اینها هستند.همچنین در مطالعاتی به ویژگیهایی نظیر  انزوای اجتماعی،عزت نفس پایین و…. اشاره شده است .

کینگ استورم طی مطالعه ای دریافت که افرادی که  اعتیاد اینترنتی دارند تنها،کمرو و خجالتی بوده و دچار افسردگی می باشند.

کوبی و همکارانش(۲۰۰۱) در پژوهش خود بیان کردند که استفاده زیاد و تفریح گونه از اینترنت با آسیبهای جدی در عملکرد فردی نظیر مشکلات تحصیلی ،تنهایی،مشکلات خواب و غیره مرتبط است

حجم رو به رشدی از تحقیقات صورت گرفته پیرامون اعتیاد اینترنتی, حکایت از آن دارد که اختلال اعتیاد اینترنتی نوعی اختلال  است که از مشخصههای آن، تحمل، علائم کنارهگیری، اختلالات عاطفی، و ازهمگسیختگی روابط اجتماعی است.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.