جزوه دارو درمانی در دوران بارداری و شیردهی

جزوه دارو درمانی در دوران بارداری و شیردهی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
412KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
125 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

جزوه دارو درمانی در دوران بارداری و شیردهی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه دارو درمانی در دوران بارداری و شیردهی می باشد. این فایل شامل ۱۳ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه دارو درمانی در دوران بارداری و شیردهی

قسمتی از متن فایل:

دارودرمانی در دوران بارداری و شیردهی
به دلیل محدودبودن اطلاعات در مورد اثرات داروها بر روی جنین بدنبال مصرف آنها در دوران بارداری ،به عنوان یک اصل کلی باید از مصرف داروها در دوران بارداری اجتناب شود. مصرف اغلب داروها در دوران بارداری می تواند عوارض کوتاه مدت و درا زمدت بر روی جنین ایجاد نماید . با این وجود نوع و شدت این عوارض به نوع دارو و شکل دارویی آن و یا طول مودت مصورف دارو و عمر جنین و مراحل رشدآن بستگ دارد.
با توجه به میزان احتمال بروز عوارض ناشی ازمصرف داروها بر روی جنین داروها به ۵ گروه تقسیم می شوند.

باتوجه به میزان احتمال بروز عوارض ناشی از مصرف داروها بر روی جنین داروهابه ۵ گروه تقسیم می شوند. داروهای گروه A و B داروهایی هستند که مصرف آنها در دوران بارداری –با توجه به اطلاعات موجود مجاز اعلام شده است . داروهای گروه C با احتیاط فراوان و فقط در صورت ضرورت می توانند مصرف شوند. مصرف داروهای گروه D در دوران بارداری مگردر شرایط ویژه آن هم با حد اقل مصرف و حداقل دوره مصرف غیر مجاز است.

گروه X : این گروه از داروها، بیانگر ایجاد اختلالات، آسیب‌ها و ناهنجاری‌های روی جنین بوده‌است. به دلیل آسیب به جنین و خطر بالای مصرف دارو، مصرف این داروها در دوران بارداری ممنوع است و به آن‌ها داروهای ممنوعه در بارداری می گویند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.