جزوه درس زمین در فضا مدرس دکتر محمد نژاد

جزوه درس زمین در فضا مدرس دکتر محمد نژاد
نوع فایل
pdf
حجم فایل
5MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
70 بازدید
11,000 تومان 9,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

جزوه درس زمین در فضا مدرس دکتر محمد نژاد

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf اسلایدهای جزوه درس زمین در فضا تا قانون سوم کپلر مدرس دکتر محمد نژاد می باشد. این فایل شامل ۱۵۰ صفحه جزوه تایپ شده با مطالب بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه درس زمین در فضا مدرس دکتر محمد نژاد

جهان هستی در حدود ۱۳/۷ میلیارد سال پیشبر اثر انفجار عظیمیBig Bang  به وجود آمده است.
در مراحل اولیه انفجار، دما و تراکم بسیار بالا بوده و سپس جریان فضا زمان و ستارگان و سایر اشیاء سماوی شکل گرفته اند. جهان ما در حال انبساط است. تا به حال بیش از ۲۰۰ میلیارد کهکشان کشف شده است.

ستارها:

گوی بسیار داغی از پلاسما است که به خاطر نیروی گرانش در یک جا متمرکز شده است. بعضی از آنها از جمله پدیده های آسمانی اند که بر خلاف سیارات خود منبع انرژی محسوب می شود. چگالی گازهای آنها بعلت فشار زیاد از چگالی گازها در سطح زمین زیادتر است.

آنها در فضا حرکت می کنند اما به علت محسوس نبودن ظاهری این حرکت در فاصله بسیار زیاد، نسبت به سیارات به ثوابت مشهورند. انرژی ستارگان ناشی از واکنش های هسته ای است. ماده اصلی تشکیل دهنده ستارگان هیدروژن است. هیدروژن موجود در ستارگان طی فرایند همجوشی هسته ای به هلیوم تبدیل می شود و در حین این واکنش گرما و نور بسیار زیادی تابش می یابد.

هر ستاره عمری دارد که بسته به نوع ستاره متفاوت است. ستارگان حجیم با نور بیشتر و حرارت زیاد عمر کوتاهتری نسبت به ستارگان کم نور و کوچک دارند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.