جزوه درس کلیات پزشکی قانونی

جزوه درس کلیات پزشکی قانونی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
5MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
79 بازدید
9,000 تومان 7,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

جزوه درس کلیات پزشکی قانونی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه درس کلیات پزشکی قانونی مناسب برای دانشجویان رشته حقوق می باشد. این فایل شامل ۷۸ صفحه جزوه تایپ شده با مطالب بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه درس کلیات پزشکی قانونی

به کار گرفتن علوم پزشکی و رشته های وابسته به آن را در خدمت قانون پزشکی قانونی می نامند که استفاده از آن موجب هر چه صحیح تر شدن اجرای عدالت می گردد. در حقیقت پزشکی قانونی به منزله فرا راهی روشن که به اجرای عدالت می گردد. در حقیقت پزشکی قانونی به منزله فرا راهی است روشن که به اجرای عدالت منتهی و در واقع بازوی توانمند قوه قضائیه محسوب می گردد و در حل و فصل معضلات کمک رسان مقامات قضایی است. بررسی متون تاریخی بیانگر این امر است که در جوامع ابتدایی نیز پزشکی قانونی همراه با طب و قضاوت شروع به تکوین نموده است.

در سومر باستان کاهنان نقش طبیب را بر عهده داشتند و از زمان بابلیان طبابت بصورت حرفه ای مستقل درآمد. در روم اگر چه تشریح جسد انسان ممنوع بود با این حال جالینوس طبیب رومی با تشریح جانوران از جمله میمون به آناتومی اسکلت انسان دست یافت. در چین بررسی علائم مرگ فقط با معاینه ظاهری از اجساد انجام می گرفت و از تشریح نعشی خبری نبود. ظهور اسلام به پزشک و پزشکی قانونی رونق بسیار بخشید.

حدیث معروفی که  پیامبر بزرگوار ما نقل است به عظمت پزشکی در بین مسلمین کمک فراوان کرد و تقدم علم ابدان بر علم ادیان در این حدیث پزشکی را به اوج اعتلا رساند و به همین سبب پزشکان در نزد پیامبر و ائمه اطهار خدمت می کردند

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.