جزوه روش تصمیم گیری آزمون و ارزیابی آزمایشگاهی

جزوه روش تصمیم گیری آزمون و ارزیابی آزمایشگاهی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
711 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان٪25 تخفیف

جزوه روش تصمیم گیری آزمون و ارزیابی آزمایشگاهی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf اسلایدهای جزوه روش تصمیم گیری آزمون و ارزیابی آزمایشگاهی (سیستمهای تصمیم یار هوشمند) می باشد. این فایل شامل ۱۹ صفحه جزوه تایپ شده  بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه روش تصمیم گیری آزمون و ارزیابی آزمایشگاهی

DEMATELDecision Making Trial and Evaluation Laboratory
روش تصمیم گیری آزمون و ارزیابی آزمایشگاهی

تاریخچه
در اواخر سال ۱۹۷۱ میلادی روش DEMATEL توسط Gabus و Fontela بطور عمده برای بررسی مسائل بسیار پیچیده جهانی و استفاده از قضاوت خبرگانی در زمینه های علمی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی
بکار گرفته شد.
روش تصمیم گیری آزمون وارزیابی آزمایشگاهی ) DEMATEL ( توسط بخش برنامه امور انسانی و علوم موسسه BattelleMemorial در سال های (۱۹۷۲,۱۹۷۶) گسترش یافت و در راستای تحقیق و حل مسائل پیچیده گروهی مورد استفاده قرار گرفت )فونتلا و گابوس ۱۹۷۴ ، ۱۹۷۶ ، وارفیلد ۱۹۷۶ .)

ویژگی های روش DEMATEL

روش DEMATEL از روش های تصمیم گیری بر اساس مقایسات زوجی است.
در این روش با استفاده از اصول تئوری گرافها در ایجاد ساختار سیستم بصورت گرافهای جهت دار Digraph و عناصر تشکیل دهنده بر اساس نظر خبرگان، ساختار سلسله مراتبی از روابط تأثیر پذیری وتأثیر گذاری عوامل بر یکدیگر ارائه می شود.
از برتری های روش DEMATEL نسبت به سایر روش های تصمیم گیری بر پایه مقایسه های زوجی، پذیرش باز خور روابط است . یعنی در ساختار سلسله مراتبی حاصل، هر عنصر می تواند بر کلیه عناصر هم سطح، سطح بالاتر یا سطح پایین تر از خود تأثیر گذاشته و به صورت متقابل از تک تک آنها تاثیر بپذیرد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.