جزوه کاتابولیسم اسکلت کربنی اسیدهای آمینه

جزوه کاتابولیسم اسکلت کربنی اسیدهای آمینه
نوع فایل
pdf
حجم فایل
468KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
19 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

جزوه کاتابولیسم اسکلت کربنی اسیدهای آمینه

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه کاتابولیسم اسکلت کربنی اسیدهای آمینه می باشد. این فایل شامل ۸ صفحه جزوه تایپ شده با مطالب بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه کاتابولیسم اسکلت کربنی اسیدهای آمینه

اسکلت کربنی اسیدهای آمینه می تواند به کربوهیدراتها و چربی ها تبدیل گردد. به اسیدهای آمینه ای که به استیل کوآ و استواستیل کوآ تبدیل شوند، کتوژنیک گفته می شود. در مقابل به اسیدهای آمینه ای که به پیروات، – کتوگلوتارات، سوکسینیل کوآ، فومارات و اگزالواستات تبدیل می شوند، گلوکوژنیک اتلاق می گردد. دو اسید آمینه لوسین و لیزین فقط کتوژنیک هستند.

چهار اسید آمینه ایزولوسین، فنیل آلانین، تریپتوفان و تیروزین توانایی تبدیل شدن به گلوکز و استیل کوآ یا استواستیل کوآ را دارند که به آنها کتوژنیک و گلوکوژنیک می گویند. اسیدهای آمینه از راه های مختلف می توانند وارد مسیرهای سنتز گلوکز یا چربی ها شوند. حذف شدن نیتروژن عامل آمین معمولاً اولین واکنش کاتابولیک است.

در اثر این ترانس آمیناسیون ترکیبات واسطی ایجاد می شوند که می توانند مسیرهای متابولیسمی مختلفی را طی کنند. آسپاراژین و اسید آسپارتیک: آسپاراژین و اسید آسپارتیک در اثر ترانس آمیناسیون تولید اگزالواستات می کنند.
اگزالواستات از مواد واسط در چرخه کربس و مسیر گلوکونئوژنز است، به همین سبب این دو اسید آمینه می توانند در پایان به گلوکز تبدیل شوند.

گلوتامین و اسید گلوتامیک: مسیر کاتابولیسم گلوتامین و اسید گلوتامیک تا حد زیادی مشابه مسیر آسپاراژین و اسید آسپارتیک می باشد با این تفاوت که در این مسیر به جای اگزالواستات، آلفا- کتوگلوتارات تولید می شود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.