خلاصه کتاب توانبخشی گروه های خاص علی اصغر کاکوجویباری

خلاصه کتاب توانبخشی گروه های خاص علی اصغر کاکوجویباری
نوع فایل
pdf
حجم فایل
570KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
48 بازدید
9,000 تومان 7,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

خلاصه کتاب توانبخشی گروه های خاص علی اصغر کاکوجویباری 

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf خلاصه کتاب توانبخشی گروه های خاص نویسنده علی اصغر کاکوجویباری و اعظم شریفی می باشد. این فایل شامل ۴۹ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

خلاصه کتاب توانبخشی گروه های خاص علی اصغر کاکوجویباری

فصل اول: کلیا ت
معلولیت بدلیل اثرگذاری بر سرنوشت فرد و جامعه، یک مسئله اجتماعی تلقی شده و توانبخشی بعنوان یک پدیده، پاسخی به نیاز فرد و جامعه است که هم به زندگی فرد معلول در جامعه امید ببخشد و هم جامعه را برای پذیرش معلول بعنوان یک شهروند، آماده سازد .

تعریف توانبخشی:
بمعنی مجدد و دوباره و بخش دوم آن بمعنی توانمندسازی )Rehabilitation( بخش اول واژه توانبخشی در لاتین است. در نتیجه، معنی دقیق آن در فارسی، بازتوانی است.

توانبخشی، مجموعه اقدامات و مداخلاتی را در بر میگیرد که موجبات ارتقا و رشد عملکرد فرد آسیبدیده شده و بر سلامت جسمی و روانی وی تاثیر بسزایی داشته تا کیفیت زندگی وی بهبود یابد.

توانبخشی عبارتست از فرآیندی متشکل از اقدامات هدفمند در جهت قادرسازی شخص معلول بمنظور دستیابی به سطح نهایی توانایی و عملکرد جسمی، ذهنی، روانی، اجتماعی و حفظ این تواناییها . توانبخشی، وسیله ای است در جهت تغییر زندگی معلولان برای استقلال بیشتر .

اهداف توانبخشی:
هدف نهایی فرآیند توانبخشی، درمان نیست بلکه افزایش و ارتقای عملکرد فرد و بالا بردن سطح توانمندی فرد جهت انجام امور و کارکردها بصورت مستقل است.
اهداف توانبخشی نوین براساس دیدگاه ارزشمداری افراد ناتوان در ۲ دسته قابل طبقهبندی است: الف( اهدافی که مرتبط با شخص آسیبدیده است و ب( اهدافی که مرتبط با جامعه و بسترهای اجتماعی لازمه در این خصوص است.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.