دانلود برترین فایل جزوه مسئولیت مدنی ارکان و موارد خاص

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1018KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
906 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان٪19 تخفیف

دانلود برترین فایل جزوه مسئولیت مدنی ارکان و موارد خاص

قابل توجه کاربران و دانشجویان گرامی :فایل که هم اکنون معرف حضور شما می باشد برترین و جامع ترین فایل pdf جزوه مسئولیت مدنی ارکان و موارد خاص دکتر اعظمی می باشد. این فایل شامل ۵۲ صفحه می باشد و در قالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد .در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

مسئولیت مدنی ارکان و موارد خاص

مقدمه
مسئولیت مدنی از حیث ظاهری یکی از پیچیده ترین مباحث حقوق مدنی است؛ زیرا از حیث موضوعات متنوع است.در قانون مدنی هم ترکیب خاصی استفاده شده و سر فصل های فقهی آمده است. دوم اینکه احکامی که در قانون مدنی آمده احکام کمی است لذا بیشتر سؤالات ما را قانون پاسخ نمی دهد. سوم اینکه قانون مسئولیت مدنی مبانیش کاملا با قانون مدنی متفاوت است. چهارم اینکه احکام مسئولیت مدنی در قوانین متفرقه مثل قانون کار، قانون شهرداری، قانون ایجاد وزارت مسکن و … پراکنده شده اند. پنجمین دلیل که دلیل اصلی پیچیدگی است، عدم شناخت منشأ مسئولیت است. در تعهدات منشأ معلوم است که همان قرارداد است، اما در مسئولیت مدنی منشأ آن قانون است ولی معلوم نیست کدام قانون منشأ تعهد است ولذا پیدا کردن قانون خودش کار پیچیده ای است.

اما وقتی بحث مسولیت مدنی را از بحث تئوری خارج کنیم و وارد بحث عملی کنیم، منسجم ترین و ساده ترین بحث اجرایی است. چون مسئولیت مدنی را می توان فقط در ۸ دعوا با ۴ مصداق خاص محصور کرد. لذا مجموعاً در ۱۲ مورد خلاصه می شود. ولی در دعاوی قرارداد ها دعاوی خیلی زیاد است. وقتی آن ۱۲ مورد را بحث کنیم دیگر هر دعوایی در دادسرا )ناشی از کار و تصادفات و …( یا دادگاه طرح شود قطعاً در یکی از موارد است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.