دانلود جامع ترین فایل خلاصه کتاب اصول حسابداری (۱) دکتر میرزا حسن حسینی

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
تعداد بازدید
891 بازدید
11,000 تومان 9,000 تومان٪18 تخفیف

دانلود جامع ترین فایل خلاصه کتاب اصول حسابداری (۱) دکتر میرزا حسن حسینی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf پاورپوینت خلاصه کتاب اصول حسابداری (۱) دکتر میرزا حسن حسینی دانشگاه پیام نور می باشد. این فایل شامل ۴۳۸ صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf  تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

خلاصه کتاب اصول حسابداری (۱) دکتر میرزا حسن حسینی

حسابداری که اغلب زبان تجارت خوانده می شود ، روشهایی است قراردادی که توسط کارشناسان و استادان حسابداری و یا انجمنهای حرفه ای حسابداران تدوین گردیده ، به تدریج مورد قبول همگان قرار گرفته است و قابل تغییر و تصحیح می باشد

 ماهیت اطلاعات حسابداری

اطلاعات حسابداری ، یک سری اطلاعات مالی مربوط به مبادلات یک واحد تجاری است ، که بر حسب واحد پول بیان می گردد. برای ثبت آن از سیستم دستی ، مکانیکی و یا الکترونیکی استفاده می کنند.

 ویژگیهای اطلاعات حسابداری عبارت است از:

مربوط بودن ( یعنی اطلاعات حسابداری در تصمیم گیری نسبت به یک مسأله مؤثر باشند. )به موقع بودن ( یعنی در وقت مناسب و زمانی که دارای ارزش است ، در اختیار قرار گیرند. )صحیح بودن ( یعنی بیان کننده واقعیات بوده و دقیق و کامل و قابل اعتماد باشند. )قابل مقایسه بودن ( یعنی به ترتیبی ارائه گردند که با موارد مشابه سالهای قبل و یا موارد همانند سایر مؤسسات قابل مقایسه باشند. )

 فعالیتهای مالیآن دسته فعالیتهایی است که به طریقی موجب تغییراتی در دارایی ، بدهی و یا سرمایه یک شخص یا مؤسسه می گردد. فعالیتهای مالی هر مؤسسه که در واقع مبادلات تجاری می باشند ، اساس و مبنای عملیات حسابداری آن مؤسسه محسوب می شوند.

شخصیت حسابداریدر حسابداری ، هر واحد اقتصادی به عنوان یک واحد مجزا از مالک ( مالکان ) آن و سایر مؤسسات در نظر گرفته می شود. این واحد اقتصادی که به فعالیتهای مالی می پردازد و مدارک و اسناد مربوط به این فعالیتها را به طور جداگانه نگهداری می نماید ، یک شخصیت حسابداری به حساب می آید.

 تعاریف حسابداری« حسابداری عبارتست از فرآیند تشخیص ، اندازه گیری و گزارش اطلاعات اقتصادی که برای استفاده کنندگان اطلاعات مزبور ، امکان قضاوت و تصمیم گیریهای آگاهانه را فراهم می سازد. »« حسابداری عبارتست از خدمتی که با فراهم کردن اطلاعات مالی مورد نیاز مدیران ، پرداخت کنندگان مالیات ، اداره کنندگان و سایرین جهت تصمیم گیریهای آگاهانه انجام می پذیرد. »« حسابداری عبارتست از فن تفسیر ، اندازه گیری و توصیف فعالیتهای اقتصادی. »

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.