دانلود جامع ترین فایل خلاصه کتاب مهندسی حفاری ویرایش سوم

دانلود جامع ترین فایل خلاصه کتاب مهندسی حفاری ویرایش سوم
نوع فایل
pdf
حجم فایل
25MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
1411 بازدید
95,000 تومان 8,000 تومان٪92 تخفیف

دانلود جامع ترین فایل خلاصه کتاب مهندسی حفاری ویرایش سوم

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf خلاصه کتاب مهندسی حفاری ویرایش سوم سال انتشار ۱۳۹۳ تالیف مهندس علیرضا موذنی و مهندس محمد نبئیمی باشد. این فایل شامل ۱۶۸ صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

مهندسی حفاری ویرایش سوم

مهندسی حفاری (به انگلیسی: Drilling engineering) شاخه‌ای از مهندسی نفت می‌باشد که عملیاتی نظیر حفاری، مهندسی گل حفاری، برنامه‌ریزی و استقرار دکل حفاری را بر عهده دارد. فعالیت این گروه از متخصصان بعد از عملیات اکتشاف نفت شروع و منجر به استخراج نفت توسط بهره‌برداران می‌شود. مهندسی حفاری یکی از سخت‌ترین، پرخطرترین و البته پردرآمدترین مراحل در طی عملیات استخراج نفت می‌باشد.

تنها راه حفاری چاه‌های عمودی استفاده از کشتی‌های شناور یا سکوهای حفاری است که پس از حفاری چاه‌ها، باید آن‌ها را از کف دریاچه یا از سکوی بهره‌برداری ثابت یا شناور تکمیل کرد. -۰

چنین اقدامی از لحاظ اقتصادی بسیار پر هزینه است و این در حالی است که با استفاده از دک لهای خشکی استاندارد و حفاری چا ه‌های انحرافی عملیات بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. در برخی از شرایط نیز چاره‌ای به غیر از حفاری چا ه‌های انحرافی وجود ندارد.

برای مثال، گاهی اوقات دریاچه تنها منبع آب آشامیدنی در منطقه بوده و محدودیت‌های محیط زیستی مانع استفاده از کشتی‌های تولید انرژی و تجهیزات دکلهای حفاری فراساحلی و بهره‌برداری می‌شود. اخیراً، از نظر اقتصادی حفاری چاه‌های انحرافی بسیار پر انگیزه شده‌است.

عملیات حفاری انحرافی، تجهیزات و گروه مخصوصی از افراد که حفاران انحرافی نامیده می‌شوند، برای اولین بار در میادین فراساحلی نفتی کالیفرنیا به صنعت نفت معرفی شدند. اکتشافات بعدی نفت و گاز در خلیج مکزیک و در سایر کشورها منجر به ترویج کاربرد توسعه یافتهٔ حفاری انحرافی شد.

یکی از پرکاربردترین زمینه‌های استفاده از تکنیک حفاری انحرافی، در توسعهٔ میادین فراساحلی نفتی می‌باشد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.