دانلود جامع ترین فایل پاورپوینت آموزش ترکیبات آروماتیک چند حلقه ای ۳۶ اسلاید

دانلود جامع ترین فایل پاورپوینت آموزش ترکیبات آروماتیک چند حلقه ای ۳۶ اسلاید
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
471 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جامع ترین فایل پاورپوینت آموزش ترکیبات آروماتیک چند حلقه ای ۳۶ اسلاید

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل پاورپوینت آموزش ترکیبات آروماتیک چند حلقه ای به زبان لاتین (انگلیسی) می باشد. این فایل شامل ۳۶ اسلاید زیبا آموزنده پر محتوا و قابل ویرایش می باشد و در غالب فرمت ppt تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد .در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

آموزش ترکیبات آروماتیک چند حلقه ای

هیدروکربن آروماتیک چندحلقه‌ای (به انگلیسی: Polycyclic aromatic hydrocarbon) که به طور مختصر با (PAH) نیز نشان داده می‌شوند، به دسته‌ای از هیدروکربن‌های آروماتیک گفته می‌شود که شامل دو یا بیش از دو حقله بنزنیتشکیل شده باشد.

در زیر چند نمونه از این دسته ترکیبات آلی نشان داده شده است: در ساختار این ترکیب‌ها چند اتم کربن وجود دارند که مشترک‌اند. همچنین این ترکیب‌های چند حلقه‌ای آروماتیک، بسیاری از خواص شیمیایی بنزن را نشان می‌دهند. این ترکیب‌ها از قاعده هوکل پیروی کرده و مفهوم آروماتیک در مورد آنها صادق می‌باشند.

به نظر می‌رسد غیرمستقر بودن حلقوی در هر یک از حلقه‌های بنزن به تنهایی، با وجود اینکه باید حداقل یک پیوند π مشترک داشته باشند، دستخوش دگرگونی قابل توجهی نمی‌شود. واکنش‌های استخلافی‌الکتروندوستی در این ترکیب‌ها نیز رخ می‌دهد. به طور مثال در مورد مولکول نفتالین، واکنش‌های استخلافی‌الکتروندوستی می‌تواند در دو موقعیت صورت گیرد. البته ترکیب‌های پلی‌سیکلیک به اندازه بنزن پایدار نیستند و تحت شرایط ملایم‌تری نیز وارد واکنش می‌شوند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.