دانلود جامع ترین فایل پاورپوینت شبکه های وای فا (Wi fi) رشته کامپیوتر و فناوری

دانلود جامع ترین فایل پاورپوینت شبکه های وای فا (Wi fi) رشته کامپیوتر و فناوری
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
260 بازدید
7,000 تومان 5,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جامع ترین فایل پاورپوینت شبکه های وای فا (Wi fi) رشته کامپیوتر و فناوری

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل پاورپوینت تحت عنوان: شبکه های وای فا (Wi fi) رشته کامپیوتر و فناوری می باشد. این فایل شامل ۳۸ اسلاید زیبا آموزنده و قابل ویرایش می باشد و در غالب فرمت ppt تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد .در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

قسمتهایی از متن فایل:

WiFi

Wifi مخفف کلمات Wireless Fidelity می باشد و در حقیقت یک شبکه بی سیم است که از امواج رادیویی جهت ارسال اطلاعات دیجیتال بین گیرنده و فرستنده استفاده می کند. و به نوعی زیر مجموعه بلوتوث است منتها با قدرت بیشتر . توسط این شبکه می توان در فواصل محدود بدون ایجاد اختلال و نویز اقدام به ایجاد ارتباط نمود و موانع موجود در طبیعت تاثیر چندانی روی آن نمی گذارند.

انتقال اطلاعات در این شبکه با استفاده از امواج فرکانس بالای ۲.۴ گیگاهرتز یا ۵ گیگاهرتز صورت می گیرد. که فرکانس نسبتا بالایی است. البته فرکانس بالاتر اجازه حمل اطلاعات بیشتری را می دهد.

در حال حاضر برای شبکه wifi استانداردهای مختلفی و جود دارد که تفاوت اصلی آنها در سرعت و حجم انتقال اطلاعات می باشد. لازم به بذکر است با استفاده از روش های کدگذاری مختلف سرعت ارسال دیتا در استانداردها افزایش یافته است.

وای فای با نام استانداد ۸۰۲.۱۱ در موسسه IEEE تعریف می شود.

مشخصات استانداردهای مرسوم WiFi

IEEE802.11a: اطلاعات را با فرکانس ۵ گیگاهرتز انتقال می دهند و می تواند اطلاعات را حداکثر

تا سرعت ۵۴ مگابیت در ثانیه ارسال کند. و اثر اعواجاج و تداخل امواج در آن بسیار کم است.و از مدولاسیونofdm استفاده می کند.

IEEE802.11b: اطلاعات را با فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز انتقال می دهند و می تواند اطلاعات را حداکثر تا سرعت ۱۱ مگابیت در ثانیه ارسال کند. این استاندارد ارزان ترین و کندترین استاندارد است که از مدولاسیونdsss استفاده می کند.

IEEE802.11g: این استاندارد هم از فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز استفاده می کند اما سرعت انتقال اطلاعات آن به مراتب از۸۰۲.۱۱b بیشتر است و تا ۵۴ مگابیت بر ثانیه می رسد و در حقیقت تلفیقی از نوعaوb مباشد. البته این سرعت Half-Duplex بوده و می توان گفت سرعت در ارسال یا دریافت ۲۵مگابایت بر ثانیه Full-Duplexخواهد بود.این استاندارد از ترکیب مدولاسیون dsssوofdm استفاده می کند که دلیل افزایش سرعت نیز همین می باشد.

IEEE802.11n: این استاندارد بعد از استانداردهای  ۸۰۲.۱۱a,b,gبرای رسیدن به سرعتهای بالاتر عرضه شد که با استفاده از تکنولوژی (multi input-multi output) و انتقال همزمان دیتا در چند باند مختلف قادر افزایش سرعت تا ۲برابر گردید. به این معنی که از دو باند مجزا از هم که به صورت دو باند با فرکانسهای متفاوت و یا دو باند هم فرکانس با آنتنهائی با قطبیت متفاوت به صورت هم زمان استفاده میشود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.