دانلود جامع ترین فایل پاورپوینت مدل های owa و wlc در ارزیابی چند معیاره

دانلود جامع ترین فایل پاورپوینت مدل های owa و wlc در ارزیابی چند معیاره
نوع فایل
ppt
حجم فایل
111KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
661 بازدید
7,000 تومان 5,800 تومان٪17 تخفیف

دانلود جامع ترین فایل پاورپوینت مدل های owa و wlc در ارزیابی چند معیاره

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل پاورپوینت مدل های owa و wlc در ارزیابی چند معیاره می باشد. این فایل شامل۳۳ اسلاید زیبا سودمند و قابل ویرایش می باشد. و در غالب فرمت ppt تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد .در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

مدل های owa و wlc در ارزیابی چند معیاره

فرآیند تحلیل سلسله مراتبی:

در آغاز AHP1به عنوان یک روش ساده، که به مردم در تصمیم گیری های پیچیده کمک کند، توسعه داده شده بود . اما بعدها، قدرت و سادگی AHPباعث پذیرش و کاربرد گسترده آن شد( حبیبی و دیگران ،:۲۰۰۸۳۳۰۷ ؛ بنایی ، (۳۲۰:۱۹۹۳

روش مقایسه زوجی وزندهی بخشی از روش AHPاست که در سال ۱۹۸۰ توسط ساعتی² مطرح شده است. درروش وزندهی مقایسه زوجی، معیارها دو به دو با یگدیگر مقایسه شده و اهمیت آنها نسبت به یکدیگر تعیین می شود.سپس یک ماتریس ایجاد می شود که ورودی آن همان وزنهای تعیین شده و خروجی آن وزنهای نسبی مربوط به معیارهااست (مالچفسکی،۱۹۹۹ ).

به طور کلی می توان بیان کرد که روش AHPشامل سه گام اصلی می شود ( ۱): ایجاد ساختار است سلسله مراتبی ( ۲) مقایسه دوبه دوی عناصر ساختار سلسله مراتبی ( ۳) ارزش دهی معیارها. البته مقادیر مربوط به مقایسه دوبه دو می بایست کاملاً به صورت کارشناسی شده تعیین شوند و مقادیر اختیاری در نظر گرفته نشوند.

روش مقایسه زوجی یک مقیاس اصولی با مقادیر فرد از ۱ تا ۹ برای اولویت دهی نسبی دو عنصر سلسله مراتب به کار می گیرد . درصورت نیاز مقادیر میانه (۶،۴،۲و۸) بین دو شدت مجاور نیز می تواند استفاده شود.
سلسله مراتبی یک نمایش گرافیکی از مساله پیچیده واقعی میباشد که در راس آن هدف کلی مساله و در سطوح بعدی معیارها و گزینه ها قرار دارند، هرچند یک قاعده ثابت و قطعی برای رسم سلسله مراتبی وجود ندارد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.