دانلود جامع ترین فایل پاورپوینت مروری اجمالی بر کتاب ده گفتار استاد مرتضی مطهری

دانلود جامع ترین فایل پاورپوینت مروری اجمالی بر کتاب ده گفتار استاد مرتضی مطهری
نوع فایل
ppt
حجم فایل
992KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
940 بازدید
9,500 تومان 8,000 تومان٪16 تخفیف

دانلود جامع ترین فایل پاورپوینت مروری اجمالی بر کتاب ده گفتار استاد مرتضی مطهری

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل پاورپوینت مروری اجمالی بر کتاب ده گفتار اثر استاد مرتضی مطهری می باشد. این فایل شامل ۸۰ اسلاید زیبا سودمند پر محتوا و قایل ویرایش می باشد. و در غالب فرمت ppt تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

مروری اجمالی بر کتاب ده گفتار استاد مرتضی مطهری

تقوا و حکمت عملی

این نکته را اول باید بگویم که آن حکمتی که به اصطلاح مولود تقوا است و آن روشنی و فرقانی که در اثر تقوا پیدا می‌شود حکمت عملی است نه حکمت‌ نظری .

حکما اصطلاحی دارند که عقل را منقسم می‌کنند به دو قسم : عقل نظری و عقل‌ عملی . البته مقصود این نیست که در هر کسی دو قوه عاقله هست ، بلکه‌ مقصود اینست که قوه عاقله انسان دو نوع محصول فکر و اندیشه دارد که از اساس با هم اختلاف دارند :

افکار و اندیشه‌های نظری ، و افکار و اندیشه‌های عملی . فعلا مقتضی نیست که در اطراف این مبحث فلسفی صحبت کنم و فرق افکار و اندیشه‌های نظری و عملی را ذکر کنم زیرا خود این مطلب اگر بنا باشد در اطرافش صحبت شود بیش از یک سخنرانی وقت می‌گیرد . همینقدر اجمالا عرض‌ می‌کنم که عقل نظری همان است که مبنای علوم طبیعی و ریاضی و فلسفه الهی‌ است . این علوم همه در این جهت شرکت دارند که کار عقل در آن علوم‌ قضاوت درباره واقعیتها است که فلان شی‌ء اینطور است و یا آنطور ؟ فلان‌ اثر و فلان خاصیت را دارد یا ندارد ؟ آیا فلان معنا حقیقت دارد یا ندارد ؟ و اما عقل عملی آنست که مبنای علوم زندگی است ، مبنای اصول اخلاقی‌ است ، و به قول قدما مبنای علم اخلاق و تدبیر منزل و سیاست مدن است . در عقل

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.