دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه خواص مکانیکی مواد (۱)

 دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه خواص مکانیکی مواد (۱)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
8MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
285 بازدید
9,000 تومان 7,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

 دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه خواص مکانیکی مواد (۱)

قابل توجه دانشجویان وکاربران گرامی : فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و برترین فایل pdf جزوه خواص مکانیکی مواد (۱) می باشد. این فایل شامل ۱۰۶ صفحه می باشد و در قالب فرمت pdf  تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد .در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

جزوه خواص مکانیکی مواد (۱)

این درس یکی از دروس اصلی مهندسی مواد است. علاوه بر آن می تواند برای دانشجویان رشته مهندسی مکانیک و صنایع نیز مفید و موثر و حتی در گرایش ساخت و تولید لازم باشد. دشوار بودن این درس و وجود نکات فراوان در آن، امکان بهره برداری کامل از کلاس را دشوار ساخته است. علاوه بر آن اساتید نیز به دلیل کمبود وقت امکان بیان همه مطالب را نخواهند داشت و بدین ترتیب وجود منابع جانبی برای این درس، امری لازم و ضروری است. 

خواص مکانیکی شامل سختی، استحکام، مدول الاستیسیته و چقرمگی شکست، رفتارخستگی و خزشی خاصی هستند که تعیین کننده رفتار مواد در برابر نیروهای وارده هستند. این خواص پیش از آنکه یک قطعه مورد استفاده قرار گیرد، بایستی به طور کامل بررسی شوند. جزوه ی خواص مکانیکی ۱ که یک منبع غنی برای مطالعه ی دانشجویان رشته ی مواد(متالورژی) است آماده شده است.

درخواص مکانیکی مواد:

اولین اختلاف در آرایش اتم ها است ، در لغزش تغییر شکل آرایش اتم ها قبل و بعد از لغزش یکسان است اما در دو قلوییها در قبل و بعد در آرایش اتم ها تغییر پیدا شده است. در تغییر شکل توسط لغزش حرکت اتم ها مضرب صحیحی از فاصله اتم ها است و در دو قلوییها تغییر شکل کسری از فاصله اتم ها است و با فاصله از صفحه دومی افزایش می یابد.

در تغییر فرم توسط لغزش ، لغزش در صفحاتی که فاصله آن ها زیاد است انجام می شود امام در دو قلویی تمام صفحات منطقه دوقلویی در تغییر شکل شرکت می کنند.

میدان تنش و انرژی نا به جایی به شبکه یک میدان تنش به وجود می آید که این میدان تنش از نوع لاستیک است که تاثیر در خواص مکانیکی مواد خواهد داشت.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.