دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه درسی ژئومکانیک

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
834 بازدید
6,500 تومان 5,000 تومان٪23 تخفیف

دانلود جامع ترین فایل pdf جزوه درسی ژئومکانیک

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه درسی ژئومکانیک می باشد. این فایل شامل ۳۵ صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

بررسی عدم قطعیت موجود در برخی روابط تجربی محاسبه مدول تغییر شکلپذیری تودهسنگ به روش مونتکارل

چکیده
مدول تغییر شکل پذیری یکی از پارامترهای ورودی مهم در تحلیل رفتاری توده سنگ می باشد که به آسانی قابل شناسایی و اندازه گیری نیست. آزمونهای صحرایی که به طور مستقیم برای تعیین این پارامتر کاربرد دارند زمانبر و هزینه بر هستند و نتایج آنها نیز غالباً از قابلیت اطمینان بالایی برخوردار نیستند.

در نتیجه برخی از کارشناسان روابطی تجربی برای تخمین مقدار این پارامتر پیشنهاد کرده اند. در این روابط تجربی نیز عدم قطعیتهایی وجود دارد اما هزینه کم و زمان بر نبودن استفاده از آنها باعث کاربرد گسترده این روابط شده است. در این مقاله برای کمی کردن عدم قطعیت موجود در محاسبات
مربوط به مدول تغییر شکل پذیری توده سنگ، با استفاده از روش شبیه سازی مونت کارلو اقدام به تخمین این پارامتر بر اساس برخی از روابط تجربی متداول گردید و با محاسبه ضریب تغییرات مربوط به مدول توده سنگ محاسبه شده توسط هر رابطه عدم قطعیت موجود در مدل ریاضی حاکم بر رابطه ارائه شده بررسی شد.

نتایج نشان داد که ضریب تغییرات محاسبه شده برای پارامتر مدول تغییر شکلپذیری تودهسنگ توسط هر رابطه تحت تأثیر نوع مدل ریاضی استفاده شده در رابطه مورد نظر قرار دارد، به طوری که روابطی که از نظر مدل ریاضی یکسان هستند در صورت یکسان بودن ورودی ها ضریب تغییرات یکسانی ایجاد میکنند. همچنین ضمن بررسی عملگرهای ریاضی حاکمبر هر رابطه، به بررسی نقش عملگرهای
ریاضی در تحلیل آماری روابط تجربی محاسبه مدول تغییر شکلپذیری تودهسنگ، پرداخته شد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.