دانلود جامع ترین فایل pdf خلاصه کتاب حرکت (تحلیل جریان فکری و تربیتی انسان)

دانلود جامع ترین فایل pdf خلاصه کتاب حرکت (تحلیل جریان فکری و تربیتی انسان)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
303 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جامع ترین فایل pdf خلاصه کتاب حرکت (تحلیل جریان فکری و تربیتی انسان)

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل pdf خلاصه کتاب حرکت (تحلیل جریان فکری و تربیتی انسان)  تالیف استاد علی صفائی حائری می باشد. این فایل شامل ۱۵۱ صفحه می باشد و در غالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد .در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

حرکت (تحلیل جریان فکری و تربیتی انسان)

کتاب حاضر از سلسله سخنرانی ها و مباحث تربیتی استاد علی صفایی حائری (عین صاد) است که در سال ۵۷-۱۳۵۶ در میان جمعی از دانشجویان، تحت عنوان “حرکت” ایراد شده است.

در این مجموعه خواننده به مباحث ضرورت، جهت و نیازهای حرکت انسان، آشنا می شود. ضرورت حرکت و رشد آدمی، با توجه به سه عامل: قدر و ارزش، ترکیب خاص و نیازهای او و با توجه به درک فاصله میان وضعیت موجود و مطلوب، توضیح می یابد.

در بحث “جهت حرکت”، هدف چیزی بالاتر از عدالت و آزادی و رفاه و تکامل که آرمان های کنونی انسان معاصرند معرفی می شود. چرا که هدف برای چنین انسانی که حرکت برایش ضرورت دارد، رشد اوست. هدف نه تنها تکامل انسان و استعدادهای او که جهت به استعدادهای تکامل یافته ی اوست. در مبحث “نیازهای حرکت”، پس از شناخت این نیازها؛ چه در رابطه با خود انسان و چه در رابطه با دیگران یا با محیط کار، تحلیل برای رفع این نیازها داده می شود.

«حرکت» نوشته علی صفایی‌حائری (عین- صاد)، کتابی در تحلیل جریان فکری و تربیتی انسان است. این اثر با تحلیل و نقد جریان‌های فکری و تربیتی در جامعه امروزی بر ضرورت حرکت و پویایی به سمت کمال تاکید می‌کند و تعادل را شرط رسیدن به کمال می‌داند:

«ضرورت حرکت، باید از ضرورت نفس کشیدنمان هم بیش‌تر باشد تا بتوانیم به خاطر آن، حتی خون و جانمان را بدهیم. مادامی که ضرورت حرکت در این سطح درک نشده باشد، قطعآ انسان در راه می‌ماند؛ راه‌هایی که پرپیچ و خم و پر خطر است. راه‌هایی که پر از درگیری و رنج است.»

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.