دانلود جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه هماتولوژی (خون شناسی)

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
534KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
3113 بازدید
7,000 تومان 5,800 تومان٪17 تخفیف

دانلود جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه هماتولوژی (خون شناسی)

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه هماتولوژی (خون شناسی) می باشد. این فایل شامل ۴۱ صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

جزوه هماتولوژی (خون شناسی)

خون‌شناسی یا هماتولوژی (به انگلیسی: hematology) به مطالعه یاخته‌های خونی شامل گویچه‌های سفید، گویچه‌های قرمز و پلاکت ها، انعقاد خون و فرایند خونسازی می‌پردازد. این علم مقدار و ساختمان و عمل سلولهای خونی، پیش سازهای سلولهای خونی را در مغز استخوان، ساختارهای شیمیایی پلاسما و عمل پلاکت‌ها و پروتئین‌هایی که در سیستم انعقادی دخالت دارند را بررسی می‌کند.

خون‌شناسی با رشته‌های مختلف پزشکی و علوم پایه از جمله ایمنی‌شناسی، ژنتیک مولکولی و ژنتیک پزشکی و انسانی ارتباط نزدیک دارد.

به جرات میتوان گفت که خون اولین بافتی است که توسط بشر مورد توجه ،بررسی و تحقیق قرار گرفته است از حدود سال ۱۹۶۶ مشخص گردید که خون از دو قسمت تشکیل شده است و حاوی سلولها و مایعی است که به طور منظم و یک طرفه در سیستم چرخش بسته ای در جریان است و توسط انقباضات ریتمیک قلب به جلو رانده میشود.

خون از ۲ قسمت تشکیل شده است:

مایع شفاف متمایل به زرد و نسبتاً چسبناکی که به هنگام سانتریفوژ خون در سطح قرار میگیرد و سرم خون نامیده میشود این جزء خون آبکی و حاوی بیش از ۹۰ % آب است. مواد محلول در آن هم از نظر تنوع و هم از نظر مقدار بسیار متفاوت میباشند که اعمال مختلفی را به عهده دارند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.