دانلود جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه هماتولوژی (خون شناسی)

دانلود جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه هماتولوژی (خون شناسی)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
534KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
1399 بازدید
7,000 تومان 5,800 تومان٪17 تخفیف

دانلود جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه هماتولوژی (خون شناسی)

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه هماتولوژی (خون شناسی) می باشد. این فایل شامل ۴۱ صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

جزوه هماتولوژی (خون شناسی)

خون‌شناسی یا هماتولوژی (به انگلیسی: hematology) به مطالعه یاخته‌های خونی شامل گویچه‌های سفید، گویچه‌های قرمز و پلاکت ها، انعقاد خون و فرایند خونسازی می‌پردازد. این علم مقدار و ساختمان و عمل سلولهای خونی، پیش سازهای سلولهای خونی را در مغز استخوان، ساختارهای شیمیایی پلاسما و عمل پلاکت‌ها و پروتئین‌هایی که در سیستم انعقادی دخالت دارند را بررسی می‌کند.

خون‌شناسی با رشته‌های مختلف پزشکی و علوم پایه از جمله ایمنی‌شناسی، ژنتیک مولکولی و ژنتیک پزشکی و انسانی ارتباط نزدیک دارد.

به جرات میتوان گفت که خون اولین بافتی است که توسط بشر مورد توجه ،بررسی و تحقیق قرار گرفته است از حدود سال ۱۹۶۶ مشخص گردید که خون از دو قسمت تشکیل شده است و حاوی سلولها و مایعی است که به طور منظم و یک طرفه در سیستم چرخش بسته ای در جریان است و توسط انقباضات ریتمیک قلب به جلو رانده میشود.

خون از ۲ قسمت تشکیل شده است:

مایع شفاف متمایل به زرد و نسبتاً چسبناکی که به هنگام سانتریفوژ خون در سطح قرار میگیرد و سرم خون نامیده میشود این جزء خون آبکی و حاوی بیش از ۹۰ % آب است. مواد محلول در آن هم از نظر تنوع و هم از نظر مقدار بسیار متفاوت میباشند که اعمال مختلفی را به عهده دارند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.