دانلود جزوه کامل آیین دادرسی کیفری منطبق با قانون جدید

دانلود جزوه کامل آیین دادرسی کیفری منطبق با قانون جدید
نوع فایل
pdf
حجم فایل
9MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
305 بازدید
12,000 تومان 10,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جزوه کامل آیین دادرسی کیفری منطبق با قانون جدید

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه کامل درس آیین دادرسی کیفری منطبق با قانون جدید تا ماده ۵۷۰ می باشد. این فایل شامل ۲۵۳ صفحه جزوه تایپ شده بسیار سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه آیین دادرسی کیفری منطبق با قانون جدید

مطابق با ماده ۱ ق.آ.د.ک
آیین دادرسی کیفری مجموعه مقررات و قواعدی است که برای کشف جرم، تعقیب متهم، تحقیقات مقدماتی، میانجی گری، صلح میان طرفین، نحوه رسیدگی، صدور رأی، طرق اعتراض به آراء، اجرای آراء، تعیین وظایف و اختیارات مقامات قضائی و ضابطان دادگستری و رعایت حقوق متهم، بزه دیده و جامعه وضع می شود.

همان طور که مالحظه می کنید، تعریف فوق، تعریفی است که خود مقنن از آیین دادرسی کیفری به عمل می آورد. این تعریف نسبت به تعریف مقرر در قانون آیین دادرسی کیفری سابق دارای نوآوری هایی می باشد. از جمله می توان به تغییر اصطالح غلط تعقیب مجرمان به تعقیب متهم و پیش بینی میانجی گری و صلح و سازش میان طرفین، همچنین تصریح مقنن به رعایت حقوق متهم، بزه دیده و جامعه« اشاره نمود. از ایرادات تعریف فوق، همانطور که برخی از حقوق دانان به تعریف مقرر در قانون سابق وارد می کردند می توان به عدم تصریح مقنن به صالحیت مراجع کیفری که یکی از موضوعات مهم مورد بحث در آیین دادرسی کیفری است اشاره نمود.

قانون آیین دادرسی کیفری جدید در اصول کلی )مواد ۱ الی ۸ )از نوآوری ها و پیشرفت هایی نسبت به قانون آیین دادرسی کیفری سابق برخودار می باشد. در این باب، تدوین کنندگان قانون آیین دادرسی کیفری با توجه به ماده مقدماتی قانون آیین دادرسی کیفری فرانسه و به پیروی از ماده ۱۱ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی، در فصل اول، اصول و قواعد مسلم آییندادرسی کیفری را پیش بینی نموده اند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.