دانلود جزوه اصول بودجه نویسی در سازمانها و شرکتها

دانلود جزوه اصول بودجه نویسی در سازمانها و شرکتها
نوع فایل
pdf
حجم فایل
318KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
41 بازدید
6,500 تومان 4,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جزوه اصول بودجه نویسی در سازمانها و شرکتها

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه اصول بودجه نویسی در سازمانها و شرکتها می باشد .این فایل شامل ۷ صفحه جزوه سودمند با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه اصول بودجه نویسی در سازمانها و شرکتها

تعریف بودجه:
چون مفهوم بودجه از آغاز پیدایش تاکنون تغییر و تحول بسیار یافته است از این رو تعریف جامعی که در برگیرنده تمام مفاهیم آن در دوره های گذشته و زمان حال باشد، کار دشواری است. دیدگاهها، نظریه ها و تعاریف تابع زمان و مکان هستند و به همین خاطر در زمان ها و مکان های متفاوت تعاریف متفاوتی ارائه شده است.
تعریف های زیادی برای بودجه شده است که به چند نمونه از آن به شرح زیر اشاره می شود:
بودجه دخل و خرج دولت است. ·
بودجه یک سند مالی است مربوط به درامدها و هزینه های دولت. ·

اولین تعریف قانونی که از بودجه در نظام حقوقی مالی ایران به عمل آمده است در ماده یک قانون محاسبات عمومی مصوب سال · بودجه دولت سندی است که معاملات دخل و خرج مملکتی برای مدت « : ۹۸۲۱ شمسی است که بودجه را چنین تعریف کرده است.» معینی در آن پیش بینی و تصویب می گردد. مدت مزبور را سنه مالی می گویند که عبارت از یک سال شمسی است دومین تعریف قانونی مربوط به قانون محاسبات عمومی مصوب ۹۱ اسفند ۹۱۹۸ شمسی مربوط می شود که چنین آمده است:

بودجه لایحه پیش بینی کلیه عواید و مخارج مملکتی است برای مدت یکسال شمسی که به تصویب مجلس شورای ملی رسیده باشد.
۹۱۱۱ مجلس شورای اسلامی، در این قانون، بودجه /۱/ سومین تعریف مربوط است به قانون محاسبات عمومی کشور مصوب ۹ بودجه کل کشور برنامه مالی دولت است که برای یک سال مالی تهیه و حاوی پیش بینی درآمدها « : کل کشور چنین تعریف شده است و سایر منابع تأمین اعتبار و برآورد هزینه ها برای انجام عملیاتی که منجر به نیل سیاست ها و به هدفهای قانونی می شود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.