دانلود جزوه بررسی گازهای خون شریانی

دانلود جزوه بررسی گازهای خون شریانی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
208 بازدید
9,000 تومان 7,800 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جزوه بررسی گازهای خون شریانی

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه بررسی گازهای خون شریانی می باشد. این فایل شامل ۹۰ صفحه می باشد و در قالب فرمت pdf  تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه بررسی گازهای خون شریانی

بررسی گازهای خون شریانی به عنوان رایج ترین و با اهمیت ترین آزمایش های مورد نیاز در واحد مراقبت های ویژه بوده که در راستای تشخیص بیماریهای تنفسی کاربرد فراوانی دارد. سنجش و هنر تفسیر گازهای خون شریانی به عنوان روش مستقیم ارزیابی وضعیت اکسیژناسیون، اطلاعات مفیدی درباره وضعیت تنفسی بیمار، عکس العمل بیمار نسبت به درمان، تغذیه و فرآیندهای سوخت و ساز در اختیار تیم پزشکی قرار می دهد.
مقدمه
در روند درمان بیماران باید به اکسیژن به منزله ی دارو نگاه گردد و در نتیجه در مصرف [۱] آن دقت بیشتری صورت گیرد [۲-۵] . برای پی بردن به غلظت دقیق اکسیژن، نیاز است که گازهای خونی اندازه گیری گردند. در انتقال اکسیژن به بافتها، عواملی نظیر برون ده قلبی، اکسیژن موجود در خون شریانی، غلظت Hb و نیازهای متابولیکی دخیل هستند که در هنگام تجویز اکسیژن باید تمام عوامل مذکور را در نظر داشت . میزان کاهش اکسیژن خون از طریق آزمایش ABG ، اکسیمتری نبض و علائم بالینی مشخص میشود .

اکسیژن تراپی
در اکسیژن تراپی ، بیمار گاز اکسیژن را با فشار بیش از آنچه در اتمسفر محیطی وجود دارد دریافت میکند )بیش از ۲۱ %(. هدف از اکسیژن تراپی را میتوان کاهش کار تنفس و برداشتن فشار از روی میوکارد دانست. با تجویز اکسیژن و درمان هایپوکسمی ، میتوان از هایپوکسی بافتی جلوگیری کرد.

موارد مصرف اکسیژن تراپی

 در حین و یا بعد ایست قلبی تنفسی
 هیپوکسی کاهش سطح اکسیژن خون )سطح اشباع اکسیژن > – 92 )٪
 هایپوکسمی حاد و مزمن (PaO2 < 65mmHg, SaO2 < 92%)
 علائم و نشانه های شوک
 برون ده قلبی پایین و اسیدوز متابولیک ) HCO3 <18 mmol / L )
 هیپوکسی و هیپرکاپنه

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.