دانلود جزوه درس احکام و معارف اسلامی (استخدامی)

دانلود جزوه درس احکام و معارف اسلامی (استخدامی)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
5MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
100 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جزوه درس احکام و معارف اسلامی 

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه درس احکام و معارف اسلامی (استخدامی) می باشد. این فایل ۱۳ صفحه جزوه بسیار با ارزش و با کیفیت و عالی می باشد و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه درس احکام و معارف اسلامی  (استخدامی)

نو آوری های دین در دو بعد معارف و احکام است . معارف عرضه شده توسط قرآن در جایگاه بلندی قرار دارد و از هر گونه آلودگی و وهم پاک و از خرافات به دوراست . از بعد احکام نیز علاوه بر جامع و کامل بودن ، از گرایش های انحرافی مبرا و خالص است . بشریت از دیر باز در مساله شناخت دستخوش اوهام و خرافات بوده است .

بدوی ترین قبایل تا متمدن ترین جوامع بشری آن روز ، باورهایی از جهان هستی و مبدا آفرینش و تقدیر و تدبیر داشتند ، که با حقیقت فاصله زیادی داشت و به تصوراتی خیال گونه می مانست . با داشتن چنین شناختی ، بشر آن روز هرگزنمی دانست از کجا آمده و چرا آمده و به کجا می رود .

انبیا با آنکه جواب این پرسش ها را داده بودند ، ولی گفتار انبیا با گذشت زمان دستخوش تحول و تحریف گردیده بود ، تا آنکه قرآن مجید از نو پاسخ های روشن و قاطعی در تمامی این زمینه ها ارائه نمود .

با مختصر مراجعه به گفته ها و نوشته های سلف ، در رابطه با مبدا و معاد و رازآفرینش و صفات جمال و جلال پروردگار و روش و شیوه های انبیای عظام و مقایسه آن با آنچه قرآن بیان داشته ، این تفاوت فاحش به خوبی آشکار می گردد . شاید تبیین این تفاوت ، برای کسانی که از عادات و رسوم و عقاید جاهلیت با خبر باشند چندان مشکل نباشد .

چه در یونان که مرکز دانش و بینش جهان آن روز به شمارمی رفت ، چه در جزیره العرب که دور افتاده ترین جوامع بشری به حساب می آمد ، حتی با مراجعه به کتب عهدین که رایج ترین نوشته های دینی آن دوران شناخته می شد ، این تفاوت آشکار می گردد .

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.