دانلود جزوه درس تربیت بدنی عمومی ۱ تالیف ابولفضل فراهانی

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
615KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
709 بازدید
8,000 تومان 6,800 تومان٪15 تخفیف

دانلود جزوه درس تربیت بدنی عمومی ۱ تالیف ابولفضل فراهانی

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه و خلاصه درس تربیت بدنی عمومی ۱ تالیف ابولفضل فراهانی می باشد. این فایل شامل ۵۰ صفحه در قالب فرمت pdf تهیه شده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه درس تربیت بدنی عمومی ۱ تالیف ابولفضل فراهانی

تعریف تربیت بدنی :
تربیت بدنی فرآیندی آموزشی و تربیتی است که هدف آن تکامل همه جانبه انسان در طول زندگی است به عبارتی تربیتبدنی بخشی از تعلیم و تربیت است که به وسیله حرکت و ورزش جریان رشد را در تمام ابعاد انسانی تسهیل و هماهنگ می کند و در نهایت به شکوفایی استعدادهای مطلوب ر فد کمک خواهد کرد .د ر این میان تربیت بدنی با ورزش ارتباط تنگاتنگی دارد.

پس این مشخص می کند که تربیت بدنی واژه جدا و ورزش نیز واژه ای جد است هر چند در مواردی با هم شباهت دارند ب.ا ید توجه کرد که توجه اساسی تربیت بدنی و ورزش به فعالیت های جسمانی توام با قوانین و مقررات است.
که در چارچوب این قوانین و مقررات است که افراد با یکدیگر به رقابت می پردازند .

در این میان مفهوم ورزش مفهومی دیگر است اگر بخواهیم به مفهوم ورزش بپردازیم ابتدا ورزش را از لحاظ لغوی مورد بررسی قرار می دهیم. ورزش در لغت در حقیقت اسم مصدر از فعل ورزیدن به معنی کسب ورزیدگی است پس ورزش از نظر لغت به معنای کسب توانایی های مختلف جسمی است البته این تعریف لغوی است اما از نظر اصطلاحی ورزش نوعی بازی سازمان یافته است که در آن تمرین حرکات به منظور تقویت قوای جسمانی و روحی و کسب مهارت اجرا می شود .
یعنی در حقیقت تمریناتی که در ورزش اجرا می شود تقویت قوای جسمی و روحی است در کنار کسب مهارت . انگیزه اصلی در ورزش همان مبحث مسابقه و رقابت است که باعث می شود افراد به این فعالیت روی بیاورند و خود اجرای مهارت باعث می شود که ما جمعیت زیادی را برای تماشای آن داشته باشیم .

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.