دانلود جزوه درس جراحی عمومی بیماریهای شایع مری و دیافراگم

دانلود جزوه درس جراحی عمومی بیماریهای شایع مری و دیافراگم
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1000KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
488 بازدید
6,500 تومان 5,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جزوه درس جراحی عمومی بیماریهای شایع مری و دیافراگم

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه درس جراحی عمومی بیماریهای شایع مری و دیافراگم می باشد. این فایل شامل ۱۰ صفحه می باشد و در قالب فرمتpdf تهیه شده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه درس جراحی عمومی بیماریهای شایع مری و دیافراگم

آناتومی مری:
مری از حلق تا کاردیا امتداد داشته و از محاذات مهره C6 شروع می شود، این نکته از این لحاظ مهم است که در صورت بلعیده شدن جسم خارجی توسط بیمار یک گرافی لترال گرفته می شود که اگر جسم خارجی بالای C6 باشد با Sedation کرد.

می توان جسم خارجی را از حلق خارج m ( agill forcep ) s اما اگر پایین ی C6 باشد داخل مری است و باید به هوش و به شود و اینتو دبا ازوفاگوسکوپی ریژی جسم خارج شود.

قسمت فوقانی بیشتر سمت راست قرار دارد . ی)پارگ … right thoracotomy ) سمت دیستال مری به سمت چپ منحرف است پس بیمار اگر به هر علتی Perforation دیستال مری یا جسم خارجی در دیستال مری داشته باشد در اپروچ جراحی left thoracotomy انجام می شود که دسترسی راحت تر باشد.

تنگی های نرمال مری:
مهم ترین تنگی در ابتدای مری است که تقریبا یک و نیم سانت قطر دارد و اهمیت دارد چون اگر جسم خارجی از این قسمت عبور کرد از بقیه جاهای GI هم عبور کرد. خواهد ))نگرانی در بعضی موارد مثل باتری ، جسم نوک تیز یا مواد توکسیک مورد مهم دیگر این است که در بیمارانی که مواد خورنده و سوزاننده بلعیده اند قسمت های دارای تنگی به دلیل ماندن بیشتر مواد سوزاننده در آن ها دچار

.سوختگی و فیبروز و تنگی بیشتری خواهند.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.