دانلود جزوه راهنمای آزمون بندر– گشتالت

دانلود جزوه راهنمای آزمون بندر– گشتالت
نوع فایل
pdf
حجم فایل
204KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
97 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جزوه راهنمای آزمون بندر– گشتالت

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه راهنمای آزمون بندر– گشتالت می باشد. این فایل شامل ۱۸ صفحه جزوه تایپ شده بسیار سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه راهنمای آزمون بندر– گشتالت

آزمون دیداری– حرکتی بندر گشتالت برای نخستین بار در سال ۱۹۸۳ توسط خانم لورتابندر براساس دیدگاه گشتالت و با اقتباس از آزمون ورتایمر ساخته شده است. بندر مهارت های ادراکی ٬ حرکتی– بینایی کودکان ۴ تا ۱۲ سال را با توجه به دیدگاه گشتالت مورد مطالعه قرار داد و متوجه شد وقتی به کودکان طرح هایی از شکل های ناقص نشان داده می شود ٬ می توان قدرت ادراک آن ها را از کل و براساس روابط بین اجزا را مورد ارزیابی قرار داد .

برهمین اساس بندر معتقد شد ٬ سطح کلی مهارت های ذهنی کودکان را می توان از طریق عملکرد ادراکی ٬ حرکتی– بینایی مورد ارزیابی قرار داد همچنین بندر در پژوهش های خود به این نتیجه رسید ٬ آسیب های روان شناختی مانع به تکامل رسیدن رشد توانایی کل نگری افراد خواهد شد. با توجه به چنین فرضیاتی ٬ بندر آزمون دیداری- حرکتی خود را که مشتمل بر ۹ کارت به اشکال گوناگون هندسی می باشد ٬ ساخته است.

اشکال این آزمون شامل تعدادی منحنی ها ٬ زوایا ٬ نقطه هاو خطوط مستقیم می باشد و هر فرد اشکال نه گانه را با توجه به نیازها و نگرش های خود به شیوه ای کاملاً مشخص و متمایز ادراک می کند (استریک لین و همکاران ۱۹۸۹ .

آزمون بندر گشتالت نه تنها برای تشخیص نارسایی های ویژه یادگیری مانند نارسا خوانی ٬ آسیب های مغزی احتمالی ٬مشکلات دیداری– حرکتی ناشی از تأخیر رشد به کار می رود ٬ بلکه به عنوان یک آزمون فرافکن برای ارزشیابی ویژگی های شخصیتی و دشواری های هیجانی در موقعیت های بالینی به کار می رود.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.