دانلود جزوه روش ھای مطالعاتی در حقوق بین الملل خصوصی

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
308KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
500 بازدید
7,500 تومان 6,500 تومان٪13 تخفیف

دانلود جزوه روش ھای مطالعاتی در حقوق بین الملل خصوصی

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه  روش ھای مطالعاتی در حقوق بین الملل خصوصی می باشد. این فایل شامل ۳۰ صفحه می باشد و در قالب فرمتpdf تهیه شده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

روش ھای مطالعاتی در حقوق بین الملل خصوصی

قسمتی از متن فایل:

:مبحث اول
مکتب اصولی در حقوق بین الملل خصوصی
مکتب اصولی ھنگامی مطرح می شود که قانون گذار بدنبال حمایت از منافع ملی و دفاع از مصالح عمومی کشور خود باشد. در واقع، اصل سیاسی حمایت از منافع ملی کشورھا به صورت منشأ تعیین
.کننده حاکمیت قانون در حقوق بین الملل خصوصی مطرح می شود مکتب اصولی در پی یافتن بھترین قانون نیست، و تجزیه روابط حقوقی را به دنبال ندارد. این مکتب مبتنی بر روش استنتاجی می باشد.

یعنی ھر آنچه را با اصل دفاع از منافع ملی کشورھا مطابقت دارد آن را پذیرفته و ھر آنچه با مصالح عمومی کشورھا مغایر است، آن را رد می کند.برای مثال، وقتی در قضیه تابعیت، استفاده توأم از سیستمھای حاکم بر تابعیت اعم از سیستم خاک و خون مطرح می شود،کشوری که دچار معضل رشد و افزایش جمعیت است، لازم است راه حلی برای قضیه تعدیل جمعیت پیدا کند که تامین کننده مصالح ملی آن کشور باشد. در این وضعیت، منافع ملی بر منافع فردی اولویت پیدا می کند.

از نظر طرفداران مکتب اصولی، منافع ملی یک کشور با پذیرش توأم سیستمھای خاک و خون در معرض خطر قرار می گیرد. بنابراین، با تشخیص مغایرت سیستم ھای یاد شده با منافع ملی، قانون گذار بدنبالجرح و تعدیل قانون تابعیت خواھد بود.
ھمچنین، ھنگامی که یک کشور، در معرض تجزیه قرار دارد و نیارمند اتحاد و انسجام است، لاجرم از یکسو، منافع دولت مطرح است، و از سوی دیگر، حقوق فردی و آزادی ھای عمومی وجود دارد که مدافع حقوق ملت می باشد. روش اصولی در واقع، قوانین حافظ حقوق عمومی را بر قوانین مدافع حقوق ملت ترجیح می دھد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.