دانلود جزوه مدلهای داده های پنل دیتا

دانلود جزوه مدلهای داده های پنل دیتا
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
287 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

دانلود جزوه مدلهای داده های پنل دیتا

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه مدلهای داده های پنل دیتا می باشد .این فایل شامل ۶۰ صفحه جزوه بسیار سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود جزوه مدلهای داده های پنل دیتا

توضیح ذیل خارج از متن جزوه می باشد:

داده‌های موجود در یک مدل می‌تواند در سه حالت مختلف استفاده شود. داده‌های سری زمانی (Time series)، داده‌های مقطعی (Cross Section) و داده‌های تابلویی (Panel Data). داده‌های سری زمانی برای یک متغیر در طول زمان مشاهدات را جمع‌آوری می‌کند.

مثلا داده‌های تورم برای ایران در طول چندین سال متوالی. داده‌های سری زمانی در مدل‌های اقتصاد سنجی کلان کاربرد بیشتری دارد. داده‌های مقطعی در یک زمان خاص داده‌های چند متغیر را گردآوری می‌کند. به عنوان مثال تورم در یک سال مشخص برای چند کشور متفاوت. داده‌های تابلویی ترکیبی از داده‌های مربوط به سری زمانی و داده‌های مقطعی است که برای یک متغیرهای مختلف در طول زمان مشاهدات را جمع آوری می‌کند.

مثلا داده‌های تورم مربوط به چند کشور مختلف طی چند سال متوالی. در چند سال اخیر داده‌های تابلویی (پانل یا تلفیقی) اهمیت زیادی در اقتصاد سنجی و به خصوص در کارهای عملی و کاربردی پیدا کرده است. این داده‌ها بیشترین کاربرد را در مباحث اقتصاد سنجی خرد دارد.

استفاده از روش پانل: در این روش مقاطع غیر همگن فرض میشود. این روش خود شامل دو نوع تخمین می باشد:

روش اثرات ثابت: در این روش تفاوت مقاطع صرفا در ضرایب لحاظ می شود.

روش اثرات تصادفی: در این روش تفاوت در مقاطع علاوه بر اینکه در ضرایب لحاظ می شود، سایر ویژگی های مقاطع نیز در ضرایب لحاظ می گردد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.