دانلود جزوه میکروبیولوژی مواد غذایی فصل ۱ باکتری ها

دانلود جزوه میکروبیولوژی مواد غذایی فصل ۱ باکتری ها
نوع فایل
pdf
حجم فایل
523KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
156 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود جزوه میکروبیولوژی مواد غذایی فصل ۱ باکتری ها

دانشجویان و کاربران گرامی : فایلی که اکنون معرف حضور شماست فایل جامع pdf جزوه میکروبیولوژی مواد غذایی – دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان گروه علوم و صنایع غذائی فصل ۱ : باکتری ها می باشد .این فایل شامل ۳۹ صفحه جزوه تایپ شده سودمند و با ارزش با کیفیت بسیار عالی و در قالب فرمت pdf تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند را با مناسب ترین قیمت از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

 جزوه میکروبیولوژی مواد غذایی فصل ۱ باکتری ها

مواد خوراکی طبیعی حاوی تعداد زیاد و متغیری از باکتری ها ، مخمرها و کپک ها می باشند . لذا در رابطه با درجهه بهداشتی فرآورده های غذایی سوالات زیر مطرح است :
تعداد کل میکروارگانیسم ها در هر فرآورده و یا هر میلی لیتر از مواد غذایی چند تا است . –
پراکندگی تیپ های مختلف ارگانیسم ها در بین کل میکروب های موجود در ماده غذایی چگونه است – .
در شرایط طبیعی غذاهای مختلف به چه نوع میکروارگانیسمی آلوده هستند . مثلا آیا این میکروارگانیسم هها دارای خاصیت – لیپولیتیک و یا پروتئولیتیک هستند . و بالاخره کدام یک از انواع میکروب ها برای غذای به خصویی جزء فلور معمولی آن غذا میباشد .

طبقه بندی باکتری ها بر اسا س مشخصاتی که در کتاب برخی ) Manual of Determinative Bacteriology Bergeys ( درج شده است یورت می گیرد. مطابق آخرین طبقه بندی سیستماتیک منتشر شده در سال ۱۰۰۱ تعداد ۱۱ راسته در میکروبیولوژی مواد غذایی اهمیت دارند.

راسته سودومونادالس – – ۱
اکثر گونه ها بر روی محیط های کشتی که از املاح معدنی و یک ترکیب کربوهیدراته مانند گلوکز ساکارز و یا سلولز تشکیل شدهاند به خوبی رشد و تکثیر می نمایند . در حالی که بعضی از گونه ها از نظر محیط کشت پر توقع بوده برای رشد و نمو احتیاج به اسیدهای آمینه و بعضی ترکیبات تقویت کننده دارند . در ایهن راسهته دو خهانواده پسودوموناداسه و موراکسلاسه از نظر میکروبیولوژی مواد غذایی حائز اهمیت می باشند .

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.