دانلود فایل جامع جزوه درس و نمونه سوالات ریاضیات پایه پنجم ابتدایی

جزوه وخلاصه کتاب
نوع فایل
pdf
حجم فایل
4MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
744 بازدید
6,500 تومان 5,000 تومان٪23 تخفیف

دانلود فایل جامع جزوه درس و نمونه سوالات ریاضیات پایه پنجم ابتدایی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه درس و نمونه سوالات ریاضیات پایه پنجم ابتدایی می باشد. این فایل شامل۷۸ صفحه می باشد. و در غالب فرمت pdf  تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه درس و نمونه سوالات ریاضیات پایه پنجم ابتدایی

برای خواندن اعداد از سمت راست عدد ، سه رقم سه رقم جدا می کنیم .سه رقم اول طبقه ی یکی ها ، سه رقم دوم طبقه هزارها ، سه رقم سوم طبقه میلیون ها و سه رقم چهارم طبقه میلیاردها می باشد .
هر کدام از طبقه ها ، شامل یکان –دهگان و صدگان می باشد .
نکته مهم: در اعداد صحیح ، اولین رقم از سمت راست ، کمترین ارزش مکانی و اولین رقم از سمت چپ ،دارای بیشترین ارزش مکانی می باشد. به عنوان مثال در عدد ۱۵۶۰۰۸۳۷۴۲۹ رقم ۹ دارای کمترین ارزش مکانی و رقم ۱ دارای بیشترین ارزش مکانی است و رقم ۶ در مرتبه صدگان میلیون قرار دارد .
نکته مهم : برای نوشتن ارزش مکانی ، بزرگترین رقم ابتدا بزرگترین رقم را بدون در نظر گرفتن ارزش مکانی پیدا می کنیم و بعد ارزش آن عدد را می نویسیم .

برای تبدیل عدد از حروف به رقم ، در هر طبقه سه تا نقطه ی کم رنگ می گذاریم و با علامت ویرگول یا / از هم جدا می کنیم .سپس از سمت چپ شروع به نوشتن می کنیم .و هر رقمی که خوانده نمی شود به جایش صفر میگذاریم .
. . . /. . . /. . . / . . . مثال : سیصد و بیست و یک میلیارد و چهارده میلیون وچهارده هزار و سه

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.