دانلود فایل جامع پاورپوینت تحلیل قلعه خشتی مورچه خورت و کاروان سرای مادر شاه

دانلود فایل جامع پاورپوینت تحلیل قلعه خشتی مورچه خورت و کاروان سرای مادر شاه
نوع فایل
ppt
حجم فایل
6MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
341 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود فایل جامع پاورپوینت تحلیل قلعه خشتی مورچه خورت و کاروان سرای مادر شاه

دانشجویان و کاربران گرامی فایل حاضر کامل ترین و جامع ترین فایل پاورپوینت تحت عنوان: تحلیل قلعه خشتی مورچه خورت و کاروان سرای مادر شاه می باشد. این فایل شامل ۲۸ اسلاید زیبا آموزنده و قابل ویرایش می باشد و در غالب فرمت ppt تهیه شده است که هم اکنون آماده دانلود می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد .در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

موضوع تحقیق :  قلعه خشتی مورچه خورت وکاروانسرای شاه مادر

بخشی از متن:

معرفی موقعیت جغرافیائی قلعه مورچه خورت وکاروانسرای شاه مادر:

مورچه خورت و کاروانسرای شاه مادر یکی از قدیمی ترین مناطق تاریخی شمال استان اصفهان است که قدمت آن به قبل از قرن چهارم میلادی بر میگردد.. روستای مورچه خورت در ۵۴ کیلومتری شمال غرب اصفهان و در کنار راه اصلی اصفهان – تهران قرار دارد. این منطقه جزو بخش شاهین شهر و میمه به مرکزیت شاهین شهر است.

طول جغرافیایی قلعه مورچه خورت و کاروانسرای شاه مادر ۵۱/۲۹ درجه و عرض ۳۳/۰۶ درجه است. بخش میمه با ارتفاع ۱۶۷۰ متر از سطح دریا قرارگرفته و دارای آب و هوایی معتدل و خشک دارد و کوه خال سفید در ۴ کیلومتری شمال غربی و همچنین کوه پیرزه در ۶ کیلومتری غرب روستای مورچه خورت قرار دارد.
این بنا پس از ارگ بم بزرگترین و کامل ترین بنای خشتی است با مساحت ۳۳۰۰۰ متر مربع، در هر ضلع این بنا سه برج دیده بانی قرار دارد که جمعاً هشت برج در چهار ضلع بنا واقع است.

در داخل این مجموعه حمام ، مسجد ، امامزاده ، خانه های اربابی بزرگ ، راسته بازار و . . . وجود دارد. مورچه خورت تا زمان صفویه و قاجار مرکز حیات وحش اصفهان و دارای حیواناتی چون آهو،گَوَزن، کَرکَس، بز کوهی ، قوچ و . . . بوده است.

امام زاده قاسم وآتشکده زرتشتیان قلعه مورچه خورت :

این منطقه به صورت دشت مسطحی در مجاورت کویر قرار دارد و دارای آب‌وهوایی نیمه‌صحرایی گرم و خشک در تابستان و سرد و خشک در زمستان می‌باشد. وجود طبقات نمکی و شدت تبخیر موجب شوری آب‌ها شده و از طرف شرق بیم پیشروی کویر اردستان به قسمت اعظم این بخش وجود دارد. چنان‌چه بعضی از روستاهای اطراف به علت کم آبی و خشک شدن قنات‌ها خالی از سکنه گردیده و تپه‌های ماسه‌ای متحرک آبادی‌ها را احاطه کرده که اگر توجه‌ای از نظر تامین آب زراعی و آشامیدنی توسعه مرتع و درختکاری و ایجاد فضای سبز برای مبارزه با گسترش کویر به عمل نیاید مختصر زمین‌های زراعی فعلی نیز بایر خواهد شد.

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.