دانلود فایل جامع پاورپوینت گیاهان داروئی

دانلود فایل جامع پاورپوینت گیاهان داروئی
نوع فایل
PPT
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
364 بازدید
7,000 تومان 5,800 تومان٪17 تخفیف

دانلود فایل جامع پاورپوینت گیاهان داروئی

قابل توجه کاربران و دانشجویان گرامی : فایل که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل پاورپوینت با موضوع  گیاهان داروئی می باشد. این فایل شامل ۲۲ اسلاید زیبا سودمند و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت ppt تهیه شده است. امیدواریم سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

پاورپوینت گیاهان داروئی

مقدمه:

احساس نیازبه درمان از اساسی ترین وابتدایی ترین تمایلات بشربوده والهه درمان(اسکوالیا) از مهمترین الهه های مقدس انسان اولیه بوده است(رب النوع یا الهه طب که نماد آن یک مار می باشد در تابلو برخی داروخانه ها نیز دیده می شود).

مصریان و چینیان باستان در زمره اولین جمعیت های بشری بوده اند که ازگیاهان بعنوان دارو استفاده کرده اند.

مردم یونان باستان خواص داروئی برخی ازگیاهان را به خوبی می دانسته اند. بقراط حکیم بنیانگذار طب یونان قدیم و شاگرد وی ارسطو و دیگران،برای استفاده ازگیاهان در درمان بیماری ها ارزش زیادی قائل بوده اند. بعد ازا ینان،یکی از شاگردان ارسطوبه نام”تئوفراستوس”مکتب درمان با گیاه را بنیان گذاری کرد.

در قرون هشتم تا دهم میلادی(حدود هزار سال پیش) دانشمندان ایرانی مانند ابوعلی سینا،محمد زکریای رازی و…به دانش درمان با گیاه رونق زیادی دادند و کتابهای معروفی چون”قانون”و”الحاوی”رابه رشته تحریر درآوردند. در قرن سیزدهم میلادی”ابن بیطار” مطالعات فراوانی در مورد خواص گیاهان داروئی انجام داد و خصوصیات بیش از ۱۴۰۰۰ گیاه داروئی را در کتابش یادآور شد.

در یک تعریف می توان گفت که گیاهان داروئی گسترده وسیعی از گیاهان هستند که در درمان بیماری و یا در پیشگیری از بروز بیماری مورد استفاده قرارمی گیرند. د رشعری منسوب به نظامی یک تعریف عام برای گیاهان داروئی ارائه شده است.

درپیکر این گیاهان مواد خاصی ساخته وذخیره می شوند که این مواد خواص متعددی دارند. ماده موثره فعال به میزان بسیارکم(معمولاکمترازیک درصدوزن خشک گیاه)ساخته می شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.